adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Поднесени кривични пријави од Царинската управа во декември 2017 година


Оригинален напис: Правдико на 14-01-2018.

Постапувајќи по констатирани неправилности, Секторот за контрола и истраги во Царинската управа на Република Македонија, во месец декември 2017 година, до надлежните јавни обвинителства поднесе 7 кривични пријави против 7 физички лица и 7 правни лица. Кривичните пријави се поднесени…

0.0000000000000

Седуммина осомничени предизвикале стечај на АД Фабрика за кабли Неготино и штета од приближно 14 милиони евра


Оригинален напис: Правдико на 14-01-2018.

Полициската станица Неготино поднесе кривична пријава против Г.Х. (47) во својство на генерален директор на АД „ФКН“ (Фабрика за кабли Неготино), Ј.Ј. (37) во својство на претседател  на одбор на директори на АД „ФКН“, К.Ј. (41) во својство на член…

0.0000000000000

Дескоска: Двојазични пари и униформи во војската се неуставни и тоа го нема во законот за јазици


Оригинален напис: Фокус на 14-01-2018.

Mожете само да сонуватe – би бил мојот учтив коментар на овој текст со хумористичен наслов ,„Дескоска нов член на ИК ВМРО ДПМНЕ“?, објавен во „Република“. Ова го напиша на Фејсбук министерката за образование Рената Треневска-Дескоска сакајќи да објасни одредби…

0.0000000000000

Приведен 21 годишен скопјанец осомничен за тешки кражби


Оригинален напис: Правдико на 14-01-2018.

Секторот за внатрешни работи Скопје до надлежното Основно јавно обвинителство во Скопје поднесе кривична пријава против лицето А.Б. (21) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторени две кривични дела “тешка кражба“, казниво по член 236 од Кривичниот законик…

0.0000000000000

Рама: Без нас албанскиот немаше да биде официјален јазик во Македонија


Оригинален напис: Meta.mk на 14-01-2018.

Премиерот на Албанија, Еди Рама усвојувањето на Законот за употреба на јазиците во Република Македонија го оцени како голем настан, кој што пред неколку години не можел ни да се замисли. За време на конференцијата на Младинскиот форум на неговата…

0.0000000000000

На протестот против загадувањето на воздухот само педесетина луѓе


Оригинален напис: Meta.mk на 14-01-2018.

Од вчера најавените помалку од 600 луѓе на настанот на Фејсбук, денеска пред Владата на Република Македонија се појавија педесетина луѓе за да протестираат против загадувањето на воздухот. „Вие и вашите деца дишете ли друг водух?“ „Чист воздух – здрави…

0.0000000000000

Македонија втора по загаденост во Европа, веднаш зад Босна и Херцеговина


Оригинален напис: Македонија – А1он на 14-01-2018.

Македонија е на второто место по загаденост во Европа, веднаш по Босна и Херцеговина. Најзагадени држави во Европа според присутните штетни честички во воздухот во урбаните средини се БиХ (55,1), Македонија (42,7), Бугарија (30,3), Полска (25,4), Црна Гора (24,3), Унгарија…

0.0000000000000

Утре облачно време со локални врнежи од снег


Оригинален напис: Meta.mk на 14-01-2018.

И утре времето како и денеска ќе биде облачно со локални врнежи претежно од снег, главно со слаб интензитет, вели прогнозата на Управата за хидрометеоролошки работи на Македонија (УХМР). Повеќе врнежи ќе има во планинските региони на северозападот и истокот…

0.0000000000000

Две третини од Грците се против терминот Македонија да биде дел од името на државава


Оригинален напис: Фокус на 14-01-2018.

Ρечиси седум од десет Грци не се согласуваат терминот Македонија да биде вклучен во името. Според истражувањето на јавното мислење на агенцијата „Марк“ за грчкиот весник „Прото тема“, 68 отсто од испитаниците одговараат негативно на прашањето дали Грција треба да…

0.0000000000000

Рама се пофали дека е најзаслужен за законот за јазици во Македонија


Оригинален напис: Фокус на 14-01-2018.

Премиерот на Албанија, Еди Рама, на конференцијата на Младинскиот форум на неговата Социјалистичка партија изјави дека неговата влада е заслужна за изгласувањето на законот за јазици во Македонија. -Пред неколку дена, во македонското Собрание помина законот кој не можеше ни…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock