adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Министерот за култура се сретна со министерот за некултура


Оригинален напис: Фокус на 13-01-2018.

Министерот за култура Роберт Алаѓозовски присуствуваше на Вевчанскиот карневал, еден од најпознатите настани во Вевчани, кој започна вчера, а ќе заврши утре, на 14 февруари. Карневалот под отворено небо, со илјадници уникатни маски, кои се кријат се до самиот настан и годинава привлече илјадници гости.

Помеѓу маскотите, секоја година се редовни оние, со ликот на политичарите. Така, годинава, не изостанала и маскотата која го претставува министерот Алаѓозовски, со неговите специфични суканици, но и со шише виски во рака, а самиот тој лично позирал со својот карневалски двојник.

Под објавата на сликата, напишал дека во Вевчани остварил средба со министерот за некултура и како договориле соработка и нови проекти. Тоа што министерот умее да прифаќа шеги на својата сметка и весело се поздравил со маскотата, му донесе позитивни критики на социјалните мрежи.

Лани, на Вевчанскиот карневал вниманието го привлече маскота со ликот на Груевски, со лисици на рацете и затвореничко одело. Поранешниот лидер тогаш не позираше со својот карневалски двојник. Карневалот кој се изведува во чест на верскиот празник Свети Василиј Велики има традиција постара од 1.400 години, а секоја година привлекува илјадници домашни и странски гости.

Вики Клинчарова


0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock