adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Македонија ја совлада Словенија на стартот на Европското ракометно првенство во Хрватска


Оригинален напис: Фокус на 13-01-2018.

Македонската ракометна репрезентација на стартот на Европското првенство во Хрватска ја совлада третата селекција во светот – Словенија со еден гол разлика (25: 24).

Македонија тешко го почна мечот, со оглед дека првиот гол од игра го постигна дури во 13-тата минута од натпреварот, откако претходно Кире Лазаров со два гола од пенал не дозволи Словенија да се одлепи на поголема разлика од два.

Клучниот потег го направи тренерот Раул Гонзалез откако го извади Борко Ристовски и на голманската позиција го стави Никола Митревски, кој со серија фантастични интервенции им даде крилја на нашите ракометари.

За разлика од првиот дел, ракометарите имаа одлично отварање на второто полувреме, ја продолжија серијата без примен погодок и му дадоа уште четири гола на противникот за низа од 7-0 и водство од 15:11.

Словенија првиот гол во второто полувреме го даде дури во шестата минута од натпреварот во момент кога Македонија имаше тројца исклучени ракометари.

Словенците влегоа во мини серија и резултатски се изедначија, натпреварот повторно влезе во неизвесен тек.

Со многу тензија, напнатост и игра на нерви се до самиот финиш на натпреварот во кој нашата репрезентација беше поуспешна и дојде до победата од 25:24.

Најефикасен во Македонија беше Дејан Манасков со осум голови, седум постигна Кире Лазаров, а Никола Митревски беше еден од хероите на мечот, нанижувајќи девет обрани.


0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock