adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Вечерва е Стара нова година, во Вевчани почнува карневалот


Оригинален напис: Фокус на 13-01-2018.

Вечерва се дочекува Новата година според Јулијанскиот календар, познат како Василица, кога многумина празнуваат домашна слава, а оние кои го носат името на Свети Василиј го слават и својот именден. Некои семејства, слично како и за време на бадниковата вечера,…

0.0000000000000

Македонија ја совлада Словенија на стартот на Европското ракометно првенство во Хрватска


Оригинален напис: Фокус на 13-01-2018.

Македонската ракометна репрезентација на стартот на Европското првенство во Хрватска ја совлада третата селекција во светот – Словенија со еден гол разлика (25: 24). Македонија тешко го почна мечот, со оглед дека првиот гол од игра го постигна дури во…

0.0000000000000

Путин, Трамп и Меркел на карневалот во Вевчани


Оригинален напис: Македонија – А1он на 13-01-2018.

Претседателот на САД Доналд Трамп и неговата сопруга Меланија, германската канцеларка Ангела Меркел и рускиот претседател Владимир Путин продефилираа денеска низ улиците на Вевчани, на вториот ден од празнувањето на еден од најпознатите и најпосетените настани во земјава – Вевчанскиот…

0.0000000000000

Министерот за култура се сретна со министерот за некултура


Оригинален напис: Фокус на 13-01-2018.

Министерот за култура Роберт Алаѓозовски присуствуваше на Вевчанскиот карневал, еден од најпознатите настани во Вевчани, кој започна вчера, а ќе заврши утре, на 14 февруари. Карневалот под отворено небо, со илјадници уникатни маски, кои се кријат се до самиот настан…

0.0000000000000

Исмаили: Групата на Касами ги предаде начелата на БЕСА, изборот на Кахремани е надеж за албанската политика


Оригинален напис: Фокус на 13-01-2018.

Универзитетскиот професор Аднан Исмаили, кој долго време се споменуваше дека стои зад формирањето на БЕСА, во изјава за ТВ 21 вели дека групата околу Биљал Касами ги предаде начелата на партијата. „Оваа мала група ги предаде начелата со кои некогаш…

0.0000000000000

Јанушев: Идеите на партиското раководство ќе бидат преточени во новиот статут на ВМРО


Оригинален напис: Фокус на 13-01-2018.

Новиот генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, денес порача дека најголем дел од идеите на новото партиско раководство ќе бидат преточени во новиот статут на партијата. -Тоа нешто што последниот период се зборува доста често, на што веќе интензивно работиме…

0.0000000000000

Генералниот секретар на НАТО доаѓа во Македонија


Оригинален напис: Фокус на 13-01-2018.

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, следната недела доаѓа во дводневна посета на Македонија. Тој во среда и четврток ќе одржи средби во Македонија со државниот врв. Ќе одржи и заедничка конференција со премиерот Зоран Заев.…

0.0000000000000

Карев, претседателот на комисијата за субвенции на домашната музика, ги нападна новинарите дека пишуваат како под команда


Оригинален напис: Фокус на 13-01-2018.

Коста Карев, неколкукратен член и претседател на комисијата која одлучува по конкурсите за доделување на стипендии во износ од 512 илјади евра годишно за поддршка на домашната музичка продукција, реагира дека финансиската поддршка е потребна. Според него, новинарите кои деновиве…

0.0000000000000

Казни за фирмите-загадувачи во Струмица


Оригинален напис: Македонија – А1он на 13-01-2018.

Инспекциските служби во Струмица кај повеќе фирми откриле прекршувања на законската регулатива за заштита на животната средина. Дел од струмичките стопанските субејекти користеле недозволени енергенси за огрев кои придонесувале за зголемување на аерозагадувањето и против нив се поведени управни-инспекциски постапки.…

0.0000000000000

Магла на Попова Шапка, Стража и во Крушево


Оригинален напис: Македонија – А1он на 13-01-2018.

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Снег со слаб интинзитет провејува на Ѓавато, кој не се задржува на коловозот. Намалена видливост поради магла има на патните правци од 30 до 40м. Лисец – Попова Шапка ,…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock