adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Јанчев за Фокус: ВМРО со нови сили и свежи идеи ќе ги враќа демократијата и просперитетот


Оригинален напис: Фокус на 12-01-2018.

ВМРО -ДПМНЕ влегува со нови сили и свежи идеи во дејствувањето и напорите за враќање на демократијата и просперитетот на Македонија, изјави за Фокус градоначалникот на Кавадарци Митко Јанчев откако вечерва стана потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ.

-Пред само неколку месеци влегов со големи амбиции во предизвикот за градоначалничката функција. За таа одлука долго време размислував се додека не ја добив целата поддршка од луѓето кои ми значат. Денес со задоволство ја извршувам оваа функција која за мене претставува огромна чест и задоволство. Ова е нов предизвик. Во ова време во кое секој ден се соочуваме со нови незгодни ситуации, во време кога незадоволството на народот продолжува, овој предизвик со задоволство го прифатив. Во овие месеци додека ја извршувам градоначалничката функција покажав дека граѓаните се на прво место и со сите сили се обидувам да ги решам нивните проблеми. Сакам да видам задоволни граѓани, насмеани лица и поглед кон иднината кој ќе покажува просперитет и успех. Со голема љубов и позитивни мисли влегувам во уште еден нов предизвик за кој се надевам дека е добра одлука како за мене така и за граѓаните на кои им е потребна нова надеж – вели Јанчев.

В.С.


0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock