adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Мицковски има амнезија, не се сеќава како се апсело во времето на ВМРО-ДПМНЕ


Оригинален напис: Фокус на 12-01-2018.

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски вечерва во интервјуто на телевизија Телма рече дека не се сеќава и не знае како било во минатото во однос на апсењата и притворите додека ВМРО-ДПМНЕ беше на власт. Тој одбиваше да одговара на прашањата…

0.0000000000000

Мицкоски: Новите членови на Извршниот комитет се искусни и силно мотивирани


Оригинален напис: Meta.mk на 12-01-2018.

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, новите членови на Извршниот комитет на партијата, вечерва ги нарече силно мотивирани индивидуи, луѓе кои голем дел од животот го поминале во партиските структури и искусни политичари. Новиот состав беше избран на вечерашната седница на…

0.0000000000000

Јанчев за Фокус: ВМРО со нови сили и свежи идеи ќе ги враќа демократијата и просперитетот


Оригинален напис: Фокус на 12-01-2018.

ВМРО -ДПМНЕ влегува со нови сили и свежи идеи во дејствувањето и напорите за враќање на демократијата и просперитетот на Македонија, изјави за Фокус градоначалникот на Кавадарци Митко Јанчев откако вечерва стана потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ. -Пред само неколку месеци влегов…

0.0000000000000

Мицковски ги исклучи Милошоски и Димовски од ИК, па кажа дека се перфектни луѓе


Оригинален напис: Фокус на 12-01-2018.

Во новиот состав на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ нема место за Илија Димовски и Антонијо Милошоски. Претседателот на партијата и предлагач на Извршниот комитет, Христијан Мицковски по завршување на Централниот комитет негираше дека ги исклучил од ИК поради тоа што…

0.0000000000000

Мицковски: Новите членови на ИК се силно мотивирани индивидуи


Оригинален напис: Фокус на 12-01-2018.

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски по заршувањето на Централниот комитет на партијата на кој беа избрани новите членови на Извршниот комитет рече дека тие ќе дадат дополнителна вредност на партијата. -Денеска на дневниот ред беа неколку точки. Меѓудругото беа избрани…

0.0000000000000

Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ го избра новиот Извршен комитет


Оригинален напис: Meta.mk на 12-01-2018.

Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ вечерва го избра новиот состав на Извршниот комитет (ИК) на партијата, а во неговиот состав се најдоа и актерот Тони Михајловски, актуелниот градоначалник на Кавадарци и сопственик на „Кожувчанка“, Митко Јанчев, и поранешниот директор на ЈСП…

0.0000000000000

Во Врапчиште протест против спортските обложувалници


Оригинален напис: Meta.mk на 12-01-2018.

Жители на гостиварско Врапчиште денеска по петочната молитва протестираа против спортските обложувалници, јави телевизијата 21. Тие го блокираа патот што минува покрај зградата на општина Врапчиште, и потпишаа петиција на која собраа 800 потписи. Жителите на Врапчиште реагираат што во…

0.0000000000000

ВИДЕО: Изјава на Мицкоски по Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ


Оригинален напис: Македонија – А1он на 12-01-2018.

ВМРО-ДПМНЕ вечерва одржа состанок на Централниот комитет на кои што избра потпретседатели и нов генерален секретар на партијата. За потпретседатели на партијата се избрани Владо Мисајловски, Митко Јанчев и Александар Николоски, додека за генерален секретар е избран Игор Јанушев. Централниот…

0.0000000000000

Слаб земјотрес почувствуван во Велес


Оригинален напис: Македонија – А1он на 12-01-2018.

Вечерва во 19 часот и 7 минути во Велес беше почувствуван земјотрес со јачина од 2,6 степени. Епицентарот на земјотресот бил на 7 километри северо-источно од Велес на длабочина од 1 километар. Слаб земјотрес почувствуван во Велес was last modified:…

0.0000000000000

Михајловски, Славевски, Ѓорчев, Трајановски во новиот Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ


Оригинален напис: Македонија – А1он на 12-01-2018.

Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ вечерва го избра составот на новиот Извршен комитет на партијата. Членови на Извршниот комитет на партијата се Иван Јорданов, Кирил Пецаков, Орце Ѓорѓиевски, Владимир Нелоски, Даниела Рангелова, Игор Николов, Трајко Славевски, Драги Димитриевски, Влатко Ѓорчев, Силвана…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock