adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Градови


Оригинален напис: Crapwerk на 11-01-2018.

Изгледа конечно научив како се игра Cities: Skylines. Мислам, градчево што успеав да го раздвижам уште е со број жители колку Виница, ама барем не се дави во долгови од кредитите што играта ти дозволува да ги подигаш кога економијата…

0.0000000000000

Адвокатите бараат куќен притвор за Дурловски


Оригинален напис: Правдико на 11-01-2018.

Оперскиот пејач Игор Дурловски денеска се појави во Апелациониот суд каде што на јавна седница се расправаше за жалбата на неговата одбрана да му се укине притворот. Адвокатот Еленко Миланов рече дека осомничениот не повикувал на насилство во Собранието и …

0.0000000000000

Собранието на маратонска седница го изгласа Законот за заштита на сведоци


Оригинален напис: Правдико на 11-01-2018.

Собранието на седницата, покрај останатите закони, изгласан е и Законот за заштита на сведоци, кој го бараше СЈО. Целта на оваа предложена законска измена, велат од Владата, е да се обезбедат услови за спроведување на Законот за Јавното обвинителство за…

0.0000000000000

Судот го одобри обвинението за „Тифани“, на Ивона Талевска ќе ѝ се суди за затајување данок


Оригинален напис: Правдико на 11-01-2018.

Кривичниот суд го одобри обвинението на Специјалното јавно обвинителство за предметот „Тифани“ во кој Ивона Талевска е обвинета за даночно затајување. „Судија за оценка на обвинител акт при Основниот суд Скопје 1 – Скопје донесе решение со кое приговорите се…

0.0000000000000

Костадиновски и Кадриу избрани за судии во Уставен


Оригинален напис: Правдико на 11-01-2018.

Дарко Костадиновски e избран за нов уставен судија со 66 гласа за, без против и воздржани. Присутни во салата се 69 пратеници и Собранието има кворум за носење на законите. Освен Костадиновски, за судија во Уставниот суд е избран и…

0.0000000000000

Нацрт-буџетот што ги поттикна протестите во Иран


Оригинален напис: Global Voices на македонски на 11-01-2018.

Протестирачи собрани во Техеран на 1 јануари за да протестираат против слабата економска состојба. Фотографија од новинската агенција ИРНА со право за повторно објавување. Овој напис беше оригинално објавен на 8 јануари 2017, на странацата на Арсех Севом, невладина организација…

0.0000000000000

АНАЛИЗА: Општини тонеле во долгови ама не запреле со нови вработувања!


Оригинален напис: Слободна Македонија на 11-01-2018.

Фото: Pixabay Повеќе од 120 000 000 евра должат општините за неизмирани обврски кон добавувачи, кредити, долгорочни заеми, судски решенија и камати. Новиот ревизорски извештај со наслов: „Преземње на обврски и финансиска нестабилност кај единиците на локалната самоуправа“, ја анализира…

0.0000000000000

Семејствата на исчезнатите лица во Шри Ланка ги чуваат секојдневните предмети оставени од нив (втор дел)


Оригинален напис: Global Voices на македонски на 11-01-2018.

Роднините на исчезнатите лица живеат опкружени со скапоцени предмети кои ги потсетуваат на отсуството на нивните сакани. Фотографија на „Матрам“. Искористена со дозвола. Овој напис од Селвараџа Раџасегар прво се појави на „Граундвјус“, веб-страница за граѓанско новинарство, добитник на награди…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock