adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Социјални претпријатија – можност за маргинализираните


Оригинален напис: СКУП на 09-01-2018.

автор: Маја Јовановска   Содржината на сторијата е единствена одговорност на авторот и на ниту еден начин не може да се смета дека ги одразува гледиштата на Цивика мобилитас, Швајцарската агенција за развој и соработка (SDC) или организациите што ја…

0.0000000000000

Пратеничките патни трошоци колку 30 државни стана (Втор дел)


Оригинален напис: СКУП на 09-01-2018.

автор: Горан Лефков   На крај со овој модел државата ќе имаше 100 стана и 100 автомобили во нејзина сопственост и многу попосветени пратеници на работата.   За повеќе погледајте го видеото. („Сторијата е поддржана од ЦИН СКУП Македонија во…

0.0000000000000

Човек од Тринидад претвори дупка во џакузи како смешен но ефективен знак на протест


Оригинален напис: Global Voices на македонски на 09-01-2018.

Слика од екранот од видеото „Огромна дупка“ кое многу брзо се прошири во Тридидад и Тобаго, на која го гледаме изнервираниот Кен како ја користи дупката пред неговиот дом како џакузи. Во Тринидад и Тобаго има различни видови протести –…

0.0000000000000

Приказната за огромната популарност на кинеската интернет-литература


Оригинален напис: Global Voices на македонски на 09-01-2018.

Слика од јавен домен преку Пиксабеј. Пазарот за е-книги пука на кинеското тло. Според официјални проценки, имало 353 милиони читатели на интернет-литература до јуни 2017 година и повеќе од 90 проценти од нив – околу 327 милиони – пристапуваат до…

0.0000000000000

Судскиот совет беше направен „салата“ во извештаите на Прибе


Оригинален напис: Слободна Македонија на 09-01-2018.

Човекот со интегритет оти не го критикувале странците. Фото: скриншот Ако претседателот на Судскиот совет има подзаборавено, јавноста сепак ги чува архивите за изјави и извештаи од нашето скоро минато, така што изјавата на Зоран Караџовски дека Советот не бил…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock