adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Сиљановска и Николовска: Законот за јазици мора да биде оценет од Уставниот суд


Оригинален напис: Фокус на 31-01-2018.

Професорката Гордана Сиљановска Давкова и поранешната судијка Mаргарита Цаца Николовска вечерва гостуваа на Топ Тема на телевизија Телма и дебатираа за Законот за употреба на јазиците. Сиљановска и Николовска се согласија дека доколку Законот за јазиците биде изгласан, мора да…

0.0000000000000

Дац и Нимиц


Оригинален напис: okno.mk/statii на 31-01-2018.

Дно на новинарскиот (не)вкус. Десетминутна гњаважа за сообраќајката на артистот Дац. Да влезеше со тенк во прекуграничен простор, да предизвикаше меѓудржавен инцидент, здрав уредник не ќе му дадеше ни од далеку вака значаен простор на ВД-директорот на МНТ. Да го…

0.0000000000000

Пукање во Чаир, повреден 35-годишен маж


Оригинален напис: Македонија – А1он на 31-01-2018.

Триесет и петгодишен маж е повреден при пукање во Чаир. Инцидентот според полицијата се случил денеска околу 15.15 часот. Со огнено оружбе бил повреден 35-годишниот Т. А. кој веднаш е пренесен во болнива. Според Министерството за внатрешни работи, инцидентот се…

0.0000000000000

Едно лице загина откако воз со членови на Конгресот на САД удри во камион


Оригинален напис: Meta.mk на 31-01-2018.

Патнички воз во кој се наоѓале членови на Конгресот на САД од редовите на републиканците, кои патувале од Вашингтон кон Западна Вирџинија, удрил во камион за превоз на отпад во Кросет, Вирџинија, јавуваат светските агенции. Во несреќата загинало едно лице,…

0.0000000000000

Замениците од Алијансата на Албанците поднесоа оставки, ама уште земаат плата


Оригинален напис: Фокус на 31-01-2018.

Oткако по излегувањето на Алијансата за Албанците од Владата, поранешниот заменик-министер за труд и социјална политика, Елми Азири поднесе оставка, неговото столче остана празно. Азири вели дека ги предал возилото, мобилните телефони  и службените документи.  Истото го тврдат и поранешниот…

0.0000000000000

Анкета: За 51 отсто од граѓаните Законот за јазиците нема да го подобри соживотот


Оригинален напис: Meta.mk на 31-01-2018.

Законот за употреба на јазиците нема да го подобри соживотот во Македонија сметаат 51 отсто од граѓаните, додека 44 отсто одговориле позитивно, покажуваат резултатите од анкетата на Институтот за демократија „Социетас цивилис“. Според анкетата постои голема разлика во одговорите на…

0.0000000000000

Заев и Мужниекс оцениле дека постои позитивна енергија за движење на Македонија напред


Оригинален напис: Фокус на 31-01-2018.

Премиерот Зоран Заев, денеска се сретна со Нилс Мужниекс, комесар за човекови права на Советот на Европа. Комесарот за човекови права на Советот на Европа, Мужниекс, оценил дека во Република Македонија постои позитивна енергија за движење на државата напред, пренесоа…

0.0000000000000

Приходите на руските компании во Македонија пораснале за четири пати од 2006 до 2015 година


Оригинален напис: Meta.mk на 31-01-2018.

Приходите на руските компании кои работат во Македонија се зголемиле од 63 милиони евра во 2006 година до преку 212 милиони евра во 2015 година, се тврди во анализата на бугарскиот „Центар за проучување на демократија“ (Centar for the stady…

0.0000000000000

Повреден маж при пукањето во Чаир


Оригинален напис: Фокус на 31-01-2018.

Триесет и петгодишен маж бил повреден од огнено оружје, откако попладнево беше пријавено пукање во Чаир. Како што соопштија од МВР, пукањето било во 15.15 часот на улицата „Благоја Паровиќ“ во близина на берберницата „Прешево“. Повредениот бил пренесен во Градската…

0.0000000000000

Заев – Мужниекс: Постои позитивна енергија за движење на државата напред


Оригинален напис: Meta.mk на 31-01-2018.

Во Македонија постои позитивна енергија за движење на државата напред, оценил комесарот за човекови права на Советот на Европа, Нилс Мужниекс, на денешната средба со премиерот Зоран Заев, во Скопје, соопшти владината прес-служба. На средбата било разговарано за почитувањето на…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock