adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Новинарска работилница: Судовите да се отворат за јавноста


Оригинален напис: СКУП на 26-12-2017.

Новинарите се експоненти на јавноста, неа и служат и работат само во нејзин интерес, а јавноста има право да знае. Ова синтагма доминираше и во анализите на новинарската работилница посветена на судската практика и на отвореноста на судовите за медиумите.…

0.0000000000000

МРТ ги прекршила професионалните принципи за сеопфатно информирање, оцени Владата


Оригинален напис: Слободна Македонија на 26-12-2017.

Владата на денешната седница ја утврдила предлог – одлука за усвојување на годишната програма за работа на Македонската радио-телевизија (МРТ) за 2018 година и предлог – одлука за одобрување на финансискиот план за 2018 година на МРТ. „Оваа одлука е…

0.0000000000000

Објавена последната верзија на предлог-законот за АВМУ, на потег е Владата


Оригинален напис: Слободна Македонија на 26-12-2017.

Министерството за информатичко општество и администрација (МИОА) ја заврши последната верзија на Предлог-Законот за изменување и дополнување на Законот за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги (Предлог-закон за АВМУ). Следниот чекор е текстот да влезе во процедура во Владата, која треба…

0.0000000000000

Промоција на стрипот FUN HOME од Алисон Бехдел


Оригинален напис: Коалиција „Сексуални и здравствени права на маргинализираните заедници“ на 26-12-2017.

Во едицијата за стрип ЛИФТ излезе нов наслов: стрипот FUN HOME од Алисон Бехдел. Промоцијата на графичкиот роман ќе се случи во среда, на 27 декември во 20 часот; промотори се Грација Атанасовска, Славчо Димитров и Никола Гелевски, а модератор…

0.0000000000000

Добрината не се мери со пари…


Оригинален напис: СКУП на 26-12-2017.

автор: Горан Теменугов   Содржината на сторијата е единствена одговорност на авторот и на ниту еден начин не може да се смета дека ги одразува гледиштата на Цивика мобилитас, Швајцарската агенција за развој и соработка (SDC) или организациите што ја…

0.0000000000000

Контраспин: Како „Тодор Александров“ немало да му се меша на Мицковски!?


Оригинален напис: Слободна Македонија на 26-12-2017.

Повторно спин – нема да се меша, а веќе во говорот се замеша. Фото: скриншот Никола Груевски, кој се поистовети со Тодор Александров во својот проштален говор, иако изјави дека нема да се меша во политките на новото раководство, му…

0.0000000000000

Планот на Мицкоски


Оригинален напис: erizaov на 26-12-2017.

Христијан Мицкоски, новиот претседател на ВМРО ДПМНЕ, има план да го оствари сонот на својот претходник, Никола Груевски. Ако остане цврсто на овој план, и тој ќе си замине со нож во грбот.…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock