adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Иванов ќе се обрати во Собранието на 26 декември


Оригинален напис: Meta.mk на 18-12-2017.

Претседателот на државата Ѓорге Иванов идниот вторник (26 декември) напладне ќе им се обрати на пратениците во Собранието. Тоа е редовното годишно обраќање на претседателот на државата пред законодавниот дом, предвидено со Уставот на државата. „Во согласност со член 85…

0.0000000000000

Америка и Русија ја издуваа скопската магла


Оригинален напис: erizaov на 18-12-2017.

Слатко се изнасмеав кога Америка и Русија, двете најголеми планетарни сили, ни понудија идеи по многу поволни цени, речиси бадијала, да се расчистат маглата и смогот во најзагадениот град во светот, во нашето Скопје. Ќе речете работата не е за…

0.0000000000000

Шилегов дополнително ќе одлучува за идеите на граѓаните за намалување на загадувањето


Оригинален напис: Meta.mk на 18-12-2017.

Да се набават електрични автобуси и да се реорганизира јавниот превоз, да се воведе тарифа за луксуз при регистрација на второ возило, да се забрани употребата на јаглен за затоплување на домаќинствата, да се засилат контролите на погоните за преработка…

0.0000000000000

Скопје Red Light District


Оригинален напис: okno.mk/statii на 18-12-2017.

Фотографии на Ванчо Џамбаски од настанот Skopje Red Light District организиран со цел да ги унапреди правата на сексуалните работници во Македонија. 00:00:35 повеќе…

0.0000000000000

Диневски тврди дека Чавков има привилегии во затворот: „Хашка соба“ за Митко!


Оригинален напис: Фокус на 18-12-2017.

Александар Диневски, еден од обвинетите во случајот ,,Шпион’’ тврди дека поранешниот министер за внатрешни работи, Митко Чавков е сместен во привилегирана соба во затворот во Идризово, попозната помеѓу затворениците како Хашка соба, со услови далеку попристојни од остантите. -Чавков е…

0.0000000000000

Одложено судењето на осомничениот за нападите во Париз


Оригинален напис: Правдико на 18-12-2017.

Судењето во Белгија на еден од осомничените за нападите на Исламска држава изведени во Париз 2015 година е одложено за 5 февруари. Салах Абдеслам, Француз кој живеел и пораснал во Брисел, се вратил во Белгија по нападите во Париз од…

0.0000000000000

Во тензична атмосфера Арта Марку избрана за привремен јавен обвинител на Албанија


Оригинален напис: Правдико на 18-12-2017.

Во тензична атмосфера пред собранието во Тирана, албанскиот парламент само со гласовите на пратениците на социјалистите што се на власт ја избраа Арта Марку за јавен обвинител на Албанија. Марку има привремен мандат бидејќи набргу ќе се избере нов совет…

0.0000000000000

ЕУ одобри 72,3 милиона евра за поддршка на Македонија


Оригинален напис: Правдико на 18-12-2017.

ЕУ додели 72,3 милиона евра помош за Македонија со цел поддршка на демократијата и владеењето и зајакнување на економскиот развој и раст на земјата. Како што информираат од Делегација на ЕУ во Скопје, станува збор за две програми финансирани од…

0.0000000000000

Дигитална дипломатија: Повеќе сме отсутни, отколку присутни на социјалните медиуми


Оригинален напис: Meta.mk на 18-12-2017.

„Твитер“ препукувањата помеѓу амбасадите на Русија и на САД околу загадувањето на воздухот во Скопје ја истакна важноста на социјалните мрежи и комуникацијата која се врши преку нив. Политичарите од западните земји активно и постојано ги користат социјалните мрежи за…

0.0000000000000

Министерство за финансии: Приливите по основ на лични трансфери не се оданочуваат


Оригинален напис: Правдико на 18-12-2017.

Со предложените измени на Законот за вршење на услуги брз трансфер на пари, се прави понатамошно усогласување со европското законодавство во делот на даночната евиденција и нема промени во оданочувањето на дознаките, се вели во соопштението на Министерство за финансии.…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock