adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

ВИДЕО: Можно е „Реформаторите“ да предложат кандидат за претседател на ВМРО-ДПМНЕ


Оригинален напис: Македонија – А1он на 04-12-2017.

Иницијаторите за реформи во ВМРО-ДПМНЕ размислуваат дали ќе предложат кандидат за претседател на партијата откако вчера Извршниот комитет донесе одлука да се свика вонреден конгрес на 23 декември. Драган Лазаров, еден од „реформаторите“, вели дека во следните денови ќе анализираат и на 17 декември ќе ја соопштат одлуката како ќе постапат во однос на најавениот конгрес на ВМРО-ДПМНЕ, како и тоа дали ќе предложат кандидат за местото на актуелниот лидер Никола Груевски.

– Нашата цел се реформите за кои се залагаме и ќе продолжиме што и да се случи. Дали ќе настапиме и како ќе настапиме, сите прашања околу оваа нова ситуација за конгресот ќе ги анализираме и презентираме на седница на Републичкиот штаб за реформи, која ќе се случи на 17 декември, кога ќе излеземе со официјални ставови. Кај нас има демократија, има различни мислења, ќе ги слушнеме сите и заеднички ќе ја донесеме најдобрата одлука зад која сите ќе застанеме, вели Лазаров.

Лазаров вели дека одамна се очекуваше оставката на Груевски, но не се сомнева дека тој ќе се обиде да постави свој човек на челната позиција на партијата.

-Не треба да има заблуди дека Груевски ќе се обиде да постави свој човек како негова продолжена рака или марионета. Нашето барање е да има континуитет на партијата, а дисконтинуитет на груевизмот. Тоа значи да се исправи правецот кој се загуби во последните години, а притоа да се задржи кохезијата и единството на членството, да се надогради и зацврсти. Тоа е тешка задача и веруваме дека тоа може да го направи само некој кој нема да биде марионета на досегашниот претседател, тоа би било поразително за партијата, спротивно на тоа да се промовираме во европска модерна демократска десна сила, додава Лазаров.


0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock