adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Магла на Стража и Плетвар


Оригинален напис: Македонија – А1он на 04-12-2017.

На планинските премини Стража и Плетвар се препорачува да се вози внимателно поради појава на магла со видливост од 30 до 50 метри, соопшти АМСМ. Тие информираат дека сообраќајот на државните патишта се одвива тековно, местимично по влажни коловози и…

0.0000000000000

Магла на Стража и Плетвар, АМСМ апелира за внимателно возење


Оригинален напис: Meta.mk на 04-12-2017.

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Појава на магла со видливост од 30 до 50 метри се бележат на планинските премини Стража и Плетвар, соопшти Авто-мото сојузот на Македонија. АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на…

0.0000000000000

Трајановски: Ја испровоцираа масата, па сега апсат граѓани, актери и режисери


Оригинален напис: Фокус на 04-12-2017.

Ја испровоцираа масата кога нелегално избраа претседател на Собранието, па сега апсат обични граѓани, акетери, режисери, рече на денешниот протест на ВМРО-ДПМНЕ, поранешниот градоначалник на Скопје, Коце Трајановски. -Нивната вина е што ја сакаат Македонија. Лани „Шарените“ финансирани од сомнителни…

0.0000000000000

Милошоски: Својата неспособност владата ја прикрива со местени апсења и нарачани судски пресуди


Оригинален напис: Македонија – А1он на 04-12-2017.

Својата неспособност, Владата ја прикрива со местени апсења и нарачани судски пресуди и прогони, изјави пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски на денешниот протест пред министерството за правда. Тој додаде дека сегашната влада не е дојдена на власт за…

0.0000000000000

Никола Тодоров преку цената на својот мобилен го објаснуваше паралелниот увоз на лекови


Оригинален напис: Фокус на 04-12-2017.

По седум месеци непојавување во јавноста, денеска поранешниот министер за здравство, Никола Тодоров беше гостин во вестите на Канал 5 каде го објаснуваше паралелниот увоз на лекови. Тој тоа го направи со помош на неговиот мобилен телефон. Рече дека тој…

0.0000000000000

Трајановски: Единствен грев на приведените е што си ја сакаат Македонија


Оригинален напис: Македонија – А1он на 04-12-2017.

Поранешниот градоначалник на Град Скопје, Коце Трајановски на денешниот протест на ВМРО-ДПМНЕ пред министерството за правда изјави дека единствениот грев на приведените е тоа што си ја сакаат Македонија. Тој кажа дека Македонија во последниве години е под тежок притисок.…

0.0000000000000

Температурите во ноември просечни, врнежите натпросечни


Оригинален напис: Македонија – А1он на 04-12-2017.

Според податоците на УХМР температурите во ноември биле во рамките на забележаниот просек, додека врнежите биле натпросечни. Највисока средна месечна температура е забележана во Гевгелија од 9,5 степени, додека најниска била во Лазарополе 3,5 степени. Споредено со повеќегодишниот референтен период,…

0.0000000000000

Македонија и Косово потпишаа Договор за преземање на лица со незаконски престој


Оригинален напис: Фокус на 04-12-2017.

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски денеска оствари работна средба со министерот за внатрешни работи на Република Косово, Фљамур Сефај. На средбата министрите Спасовски и Сефај го потпишаа Договорот меѓу Владата на Република Македонија и Владата на Република Косово за…

0.0000000000000

Богојески: Нема простор за повлекување на оставката на Груевски


Оригинален напис: Фокус на 04-12-2017.

Петар Богојески од Иницијативата за реформи во ВМРО-ДПМНЕ за „Фокус“ вели дека нема простор Конгресот да не ја прифати оставката на лидерот Никола Груевски. -Оставката на Груевски е завршена работа и нема простор за нејзино повлекување. Во овие моменти на…

0.0000000000000

Ослободени шест од осум каталонски политичари


Оригинален напис: Meta.mk на 04-12-2017.

Шпанскиот Врховен суд одлучи да пушти на слобода шест од осум членови на поранешната каталонска влада, кои се сменети и уапсени после прогласувањето на независност. Судот меѓутоа го одби барањето за ослободување со кауција на поранешниот каталонски потпретседател Ориола Жункерас…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock