adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Груевски: Бараме слобода за притворените патриоти


Оригинален напис: Македонија – А1он на 03-12-2017.

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, на денешниот протест пред Влада побара ослободување на притворените кои се обвинети за упадот во Собранието на 27 април. Тој рече дека притворените не се терористи и дека обвинението е лажно.

„Се борев како претседател на ВМРО-ДПМНЕ за овој народ. Мојата вина е што бев многу претпазлив околу националните прашања. Има слобода за убијците на децата од Смилковското Езеро, слобода за над 1.000 затвореници, а затвор за патриоти“, рече Груевски.

На 27 април, додаде тој, се назначи нелегален претседател на парламентот точно во времето кога се протестираше.

„Се чини дека тоа беше намерно направено сценарио. Со сета осуда за насилството од поединци, земајќи ги предвид невиноста на останатите, ВМРО-ДПМНЕ предложи Закон за амнестија на обвинетите од 27 април. Тие луѓе не се терористи, тоа е лажно обвинување. Борис Дамовски, Владо Јовановски, Богдан Илиевски, Игор Дурловски, Митко Чавков и останатите не се терористи. Шесте пратеници на ВМРО-ДПМНЕ не се терористи. Тие беа на своето работно место и никого не убија ниту повредија. Бараме слобода за патриотите. Бараме слобода за неправедно приведените. Потребно е да запре реваншизмот и неправдите. Потребно е национално помирување“, порача Груевски.

Од тука, додаде тој, порачуваме дека времињата ќе се променат и народот ќе си ја врати државата и со тоа ќе ја врати правдата. „Неправдите на власта мора да запрат и ќе запрат. Македонија мора да оди напред“, рече Груевски на протестот пред Влада.

К.Ландов


0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock