adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Вонредниот партиски конгрес на ВМРО-ДПМНЕ ќе се одржи на 23 декември


Оригинален напис: Meta.mk на 03-12-2017.

Вонредниот партиски конгрес на ВМРО-ДПМНЕ, на кој ќе се разгледува оставката на лидерот Никола Груевски, ќе се одржи на 23 декември, јавува телевизија „Сител“. Освен избор на претседател на ВМРО-ДПМНЕ, на вонредниот конгрес ќе се усвојува и извештајот за анализата…

0.0000000000000

ВМРО-ДПМНЕ закажа Конгрес на 23 декември


Оригинален напис: Македонија – А1он на 03-12-2017.

ВМРО-ДПМНЕ на 23 декември ќе го свика партискиот Конгрес на кој ќе треба да се избира нов лидер. Со оглед дека дека сите тела на партијата ги контролира Никола Груевски можни се две варијанти-или Конгресот да не ја прифати неговата…

0.0000000000000

Неофицијално: Конгрес за избор на нов лидер на ВМРО-ДПМНЕ на 23 декември


Оригинален напис: Фокус на 03-12-2017.

„Фокус“ неофицијално од партиски извори дознава дека на вечерашниот Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ е договорено на 23 декември да се одржи вонреден Конгрес за избор на наследник на Никола Груевски. Нашиот извор тврди дека на Конгресот Груевски ќе се обиде…

0.0000000000000

Во тек е седница на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ


Оригинален напис: Фокус на 03-12-2017.

Вечерва, во седиштето на ВМРО-ДПМНЕ, во периодот помеѓу 18 и 19 часот пристигнаа поголем дел од членовите на Извршниот комитет на партијата. Според извори на АЛСАТ-М, состанокот нема дневен ред, но највисоко на агендата се очекува да биде понудената оставка…

0.0000000000000

Вечерва се одржува Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ


Оригинален напис: Македонија – А1он на 03-12-2017.

Во седиштето на ВМРО-ДПМНЕ, вечерва се одржува Извршен комитет на партијата. Нема информации дали ќе се одлучува за оставката на Никола Груевски со оглед дека нема дневен ред на Извршниот комитет. Доколку Груевски ја понуди оставката, тогаш Комитетот треба да…

0.0000000000000

(ГАЛЕРИЈА) Протест на ВМРО-ДПМНЕ: Груевски за првпат пред Влада, заедно со Бате Геле


Оригинален напис: Фокус на 03-12-2017.

ВМРО-ДПМНЕ предводена од лидерот во оставка, Никола Груевски, вечерва протестираше пред Владата. Груевски освен од Христијан Мицковски, имаше поддршка и од Бате Геле. #td_uid_1_5a243fd4712de .td-doubleSlider-2 .td-item1 { background: url(http://fokus.mk/wp-content/uploads/2017/12/p1-80x60.jpg) 0 0 no-repeat; } #td_uid_1_5a243fd4712de .td-doubleSlider-2 .td-item2 { background: url(http://fokus.mk/wp-content/uploads/2017/12/p2-80x60.jpg) 0…

0.0000000000000

Љупчо Димовски завчера беше на протест, сега недостапен за полицијата?


Оригинален напис: Фокус на 03-12-2017.

Пратеникот Љупчо Димовски е еден од шестeмина кои се уште не се достапни на полицијата, а се осомничени за настаните во Собранието на 27-ми април, неофицијално дознава Алсат М од извори во истрагата. МВР и Обвинителството и натаму одбиваат да…

0.0000000000000

Груевски побара слобода за приведените и национално помирување


Оригинален напис: Meta.mk на 03-12-2017.

На денешниот марш на ВМРО-ДПМНЕ, лидерот Никола Груевски побара слобода за Владо Јовановски, Игор Дурловски, Борис Дамовски, Митко Чавков, бидејќи како што рече, тие не биле терористи, туку патриоти кои си ја сакаат татковината. Во говорот пред зградата на Владата,…

0.0000000000000

Груевски: Бараме слобода за притворените патриоти


Оригинален напис: Македонија – А1он на 03-12-2017.

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, на денешниот протест пред Влада побара ослободување на притворените кои се обвинети за упадот во Собранието на 27 април. Тој рече дека притворените не се терористи и дека обвинението е лажно. „Се борев како претседател…

0.0000000000000

Груевски: Граѓаните се уценети и исплашени, го потиснуваат своето мислење


Оригинален напис: Фокус на 03-12-2017.

Никола Груевски на вечерашниот протест на ВМРО-ДПМНЕ пред Влада зборуваше дека новата власт на СДСМ донела селективна правда, а во Македонија почнала да се казнува слободната мисла. -Зборуваат за правда, а неправда на секој чекор. Заробената држава ја крши храброста…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock