adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Четири автомобила биле поплавени кај клучката Матка, патниците се спасени


Оригинален напис: Фокус на 02-12-2017.

Четири автомобила се заглавиле во еден метар длабока вода кај подвозникот кај клучката „Матка“ во близина на бензинската станица „Бис Оил“. Како што известуваат градските служби, за среќа патниците во возилата навреме биле извлечени од пожарникарски екипи. Подвозникот е полн…

0.0000000000000

ВМРО-ДПМНЕ закажа марш утре пред министерството за правда: Биди пиреј, приклучи се на маршот за правдината


Оригинален напис: Фокус на 02-12-2017.

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ објави повик до граѓаните за марш утре (3.декември) во 16.30 часот пред Министерството за правда. „Биди пиреј. Приклучи се на маршот за правдината и за татковината“. И таа борба започнува со силата на помал број на посветени и…

0.0000000000000

ВИДЕО: ВМРО-ДПМНЕ протестираше пред затворот во Шуто Оризари


Оригинален напис: Македонија – А1он на 02-12-2017.

ВМРО-ДПМНЕ заедно со своите поддржувачи вечерва се собраа пред затворот во Шутка како поддршка за приведените учеснисници од настаните во Собранието на 27 април. На четвртиот протест, покрај другите, беше и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, како и генералниот секретар…

0.0000000000000

УХМР: Водостоите на реките остануваат високи, можни се излевања


Оригинален напис: Фокус на 02-12-2017.

Водостоите на реките низ земјава остануват високи, локални излевања се можни во горниот дел од сливот на реката Вардар во Полошкиот регион, во сливот на реката Треска околу месноста Пласница, како и на поедини места во сливот на реките Радика,…

0.0000000000000

Утре Марш на ВМРО-ДПМНЕ „за правдата и Татковината“


Оригинален напис: Македонија – А1он на 02-12-2017.

ВМРО-ДПМНЕ упатува повик за „Марш за правдата и Татковината“, што ќе се одржи утре во 16:30 часот пред Министерство за правда. „Македонците се борат за своите правдини е дел од нашата химна. Правдината е дел од македонскиот ген, ние секогаш…

0.0000000000000

Ѓорчев ги поздрави актерите од МНТ кои се солидаризираа со Јовановски


Оригинален напис: Meta.mk на 02-12-2017.

Поддржувачи на ВМРО-ДПМНЕ, предводени од лидерот на партијата, Никола Груевски вечерва протестираа пред истражниот затвор во Шуто Оризари. Учесниците на протестот, кој започна во 18 часот, побараа запирање на како што рекоа „политичкиот прогон, малтретирање и терор“ и побараа „ослободување…

0.0000000000000

Груевски протестира пред затворот „Шутка“


Оригинален напис: Фокус на 02-12-2017.

Никола Груевски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, вечерва со стотина подржувачи, протестира пред истражниот затвор „Скопје“ во скопската населба Шуто Оризари. Како што истакнуваат насобраните луѓе тие бараат итно и безусловно запирање на сите процеси на политички прогон, малтретирање, терор и иживување…

0.0000000000000

Поплавен подвозникот во Сарај


Оригинален напис: Македонија – А1он на 02-12-2017.

Поплавување на подвозникот во висина од еден метар е регистриранo во општина Сарај, кај клучката Матка во близина на бензинската станица Бис Оил, соопшти Републичкиот центар за управување со кризи. Поплавувањето е последица на дождот и дефект на водоводна мрежа…

0.0000000000000

Манчевски дел од Советот на ПЕС во Лисабон


Оригинален напис: Македонија – А1он на 02-12-2017.

Потпретседателот на СДСМ, Дамјан Манчевски, викендов е дел од најголемиот Совет на европските социјал-демократски партии- ПЕС, во Лисабон, Португалија. Во рамки на учеството на Советот, Манчевски оствари повеќе средби со претставници на сестринските партии од регионот и Европа. За предизвиците…

0.0000000000000

Намалена видливоста на патниот правец Крива Паланка – Деве Баир


Оригинален напис: Македонија – А1он на 02-12-2017.

Поради појава на магла намалена е видливост од 20 до 30 метри на патниот правец Крива Паланка – граничен премин Деве Баир, информира АМСМ. На магистралниот пат А3 Делчево – Македонска Каменица има свлечиште, а сообраќајот се одвива по направена…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock