adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Полека бе, Мајки Терези, полека!


Оригинален напис: okno.mk/statii на 30-11-2017.

Едно јаце еден маргарин / една тегла до пола со ајвар / и една виршла / играа оро со години во мојот фрижидер / и ми предизвикуваа вистински ужас во психата. повеќе…

0.0000000000000

Уште еден осомничен за 27 април вечерва и се предал на полицијата


Оригинален напис: Фокус на 30-11-2017.

Уште едно лице од оние кои не беа достапни на полицијата, осомничено за настаните во Собранието на 27 април, вечерва им се предал на органите на прогонот, објави вечерва телевизијата Телма. Кривичниот суд денеска соопшти дека уште двајца учесници во…

0.0000000000000

Заев се сретна со извршен директор на Светска банка


Оригинален напис: Фокус на 30-11-2017.

Премиерот Зоран Заев, придружуван од вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи, од вицепремиерот за економски прашања, Кочо Анѓушев и од министерот за финансии Драган Тевдовски, оствари средба со извршниот директор од бордот на директори на Светска банка, одговорен за конституенца…

0.0000000000000

УХМР: Во текот на ноќта до 50 литри дожд на метар квадратен


Оригинален напис: Македонија – А1он на 30-11-2017.

Управата за хидрометеоролошки работи соопшти дека во текот на ноќта времето ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд, кои ќе бидат пообилни во западните и истичните делови каде локално ќе наврнат и над 50 литри на метар квадратен. Од…

0.0000000000000

Полицијата откри лабораторија за дрога во Мала Речица, четворица уапсени


Оригинален напис: Фокус на 30-11-2017.

Во акција на полицијата откриена е лабораторија за дрога во Мала Речица при што се запленети стотици килограми дрога и се уапсени четири лица, дознава Алсат М. Видот на дрогата засега е непознат, но се очекува наскоро да биде соопштено…

0.0000000000000

Заев – Хемшкерк: Светска банка е подготвена да ги поддржи реформите во Македонија


Оригинален напис: Meta.mk на 30-11-2017.

Премиерот Зоран Заев денеска имал средба со извршниот директор од бордот на директори на Светска Банка, Франк Хемшкерк, на која ги претставил приоритетите на Владата околу реконструирањето и подобрувањето на инфраструктурата во Македонија, како основен предуслов за развој на економијата,…

0.0000000000000

Петковски: Вака треба да функционира правната држава


Оригинален напис: Фокус на 30-11-2017.

Според Тито Петковски последните случувања во Македонија се пример како треба да функционира правната држава. -Зад обидот за државен удар во Собранието на 27 април стои лидерството на ВМРО-ДПМНЕ кое не ја прифати новата ситуација дека ја губи власта. Не…

0.0000000000000

Адвокатката на Праљак не знае како тој дошол до отровот


Оригинален напис: Meta.mk на 30-11-2017.

Адвокатката на поранешниот хрватски генерал Слободан Праљак, кој вчера си го одзеде животот пиејќи отров за време на изрекувањето на второстепената одлука во Хашкиот трибунал, денеска за ХРТ изјави дека не знае како нејзиниот клиент дошол до отровот и како…

0.0000000000000

Адвокатката на Праљак не знае како тој дошол до отровот


Оригинален напис: Meta.mk на 30-11-2017.

Адвокатката на поранешниот хрватски генерал Слободан Праљак, кој вчера си го одзеде животот пиејќи отров за време на изрекувањето на второстепената одлука во Хашкиот трибунал, денеска за ХРТ изјави дека не знае како нејзиниот клиент дошол до отровот и како…

0.0000000000000

Руската црква ја призна независноста на Украинската


Оригинален напис: Фокус на 30-11-2017.

Руската православна црква денеска за првпат официјално ја призна независноста на Украинската православна црква. -Учесниците на Соборот едногласно го поддржаа барањето на митрополитот на Киев и на цела Украина Онуфриј во Уставот на Mосковскaта патријаршија да се даде посебна глава…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock