adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Нов спот на групата Баклава за песната „Невен“


Оригинален напис: okno.mk/statii на 27-11-2017.

Дејан Сибиновски-Сибо вели дека инспирација за спотот била модернистичката и бруталистичката архитектура на Скопје. повеќе…

0.0000000000000

0.0000000000000

Кратка антологија на виното (1)


Оригинален напис: okno.mk/statii на 27-11-2017.

Песни за виното од неколку италијански поети – Умберто Саба, Алда Мерини, Чезаре Павезе, Атилио Бертолучи – кои на македонски ги препеа Наташа Сарџоска. повеќе…

0.0000000000000

Кратка антологија на виното (1)


Оригинален напис: okno.mk/statii на 27-11-2017.

Песни за виното од неколку италијански поети – Умберто Саба, Алда Мерини, Чезаре Павезе, Атилио Бертолучи – кои на македонски ги препеа Наташа Сарџоска. повеќе…

0.0000000000000

Богојески: Наместо да прославуваме за одлуката на БПЦ, ние објавуваме вулгарности за црковните великодостојници


Оригинален напис: Фокус на 27-11-2017.

За Петар Богојески од Републичкиот штаб за реформи на ВМРО-ДПМНЕ одлуката на БПЦ да го прифати барањето од МПЦ да биде нејзина мајка-црква е чекор кон  канонизирањето на автокефалноста на Македонската православна црква. -Во исто време сум бескрајно среќен и…

0.0000000000000

OJO идентификувало еден од убиените напаѓачи во менувачницата во Кисела Вода


Оригинален напис: Meta.mk на 27-11-2017.

Основното јавно обвинителство Скопје извршило увид на лице место во менувачницата во Кисела Вода каде попладнево при обид за разбојништво две лица беа убиени. Од ОЈО информираат дека познат е идентитетот на едно од починатите лица. Надлежен јавен обвинител издал…

0.0000000000000

Обвинителството го открило идентитетот на едниот убиен разбојник


Оригинален напис: Фокус на 27-11-2017.

Од Основното јавно обвинителство информираа дека го идентификувале едно од починатите лица кои беа убиени во престрелка при обидот да ограбат менувачница во Кисела Вода. Надлежниот јавен обвинител издал наредба за обдукција на починатите и вештачење на прибраниот доказен материјал.…

0.0000000000000

Јавното обвинителство обезбедило траги и видео снимки од менувачницата во Кисела Вода


Оригинален напис: Македонија – А1он на 27-11-2017.

Од основното јавно обвинителство во Скопје соопштија дека извршиле увид на лице место заедно со увидна екипа од крим техника во менувачницата во Кисела Вода каде што попладнево при обид за разбојништво две лица беа убиени од страна на сопственикот.…

0.0000000000000

Трамп предложи да се доделува трофеј за лажни вести


Оригинален напис: Meta.mk на 27-11-2017.

Претседателот на САД, Доналд Трамп, предложи на медиумите кои според него, најнеискрено го претставуваат да им се додели трофеј за лажни вести. „Треба да одржиме натпревар и да видиме која мрежа плус Си-Ен-Ен и без „Фокс њуз“ е најнеискрена, најкорумпирана…

0.0000000000000

Помошникот министер на Јанкулоска доби отказ од МВР


Оригинален напис: Фокус на 27-11-2017.

Небојша Стајковиќ, поранешникот помошник министер за информатика и телекомуникации на Гордана Јанкулоска, добил отказ од работното место во МВР. Отказното решение му било врачено деновиве, поради пропусти во работата за време на крвавиот четврток лани, велат полициски извори за тв…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock