adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Од утре нов бесплатен дневен весник


Оригинален напис: Фокус на 26-11-2017.

Македонскиот медиумски простор од утре ќе биде збогатен со уште еден дневен печатен медиум. Независен Весник, со динамика на дневен весник, од понеделник, 27 ноември, ќе почне да се дистрибуира во Скопје и низ повеќе градови во Македонија, преку сопствена…

0.0000000000000

Државниот секретар на МНР учествуваше на министерска конференција во Париз


Оригинален напис: Фокус на 26-11-2017.

Државниот секретар во Министерството за надворешни работи на Република Македонија, Виктор Димовски, учествуваше на 34-та сесија на Министерската конференција на Франкофонијата, која се одржа изминативе два дена во Париз. Во своето обраќање Димовски информираше за приоритетите на Владата на Република…

0.0000000000000

Хуманитарна акција во Скопје: Закачете јакна на дрво и стоплете некого


Оригинален напис: Фокус на 26-11-2017.

Хуманитарната акција во која на дрвја се закачаат јакни за социјалната категорија граѓани наредниот викенд ќе се одржи во Скопје. Нивниот повик ви го пренесуваме во целост: Ајде да помогнеме! Идат зисмки денови и има луѓе на кои можеме да…

0.0000000000000

Се зголемува рејтингот на конзервативниот блок на Меркел и на социјалдемократите


Оригинален напис: Meta.mk на 26-11-2017.

Рејтингот на конзервативниот блок на германската канцеларка Ангела Меркел и на социјалдемократската партија на Германија (СПД) се зголемил за време на дискусијата за формирање на нова голема коалиција, покажува анкетата што ја изврши агенцијата „Емнид“, по нарачка на „Билд ам…

0.0000000000000

Снег провејува на Попова Шапка


Оригинален напис: Фокус на 26-11-2017.

Од Автомото сојузот на Македонија информираа дека слаб снег провејува на Попова Шапка, но не се задржува на патот. Сообраќајот на државните патишта низ државата се одвива тековно по влажни коловози. Од АМСМ апелираат на внимателно возење и прилагодување на…

0.0000000000000

Ердоган: Ќе поднесам оставка ако опозицијата докаже дека имам сметки во странство


Оригинален напис: Meta.mk на 26-11-2017.

Претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган денеска во Истанбул изјави дека е подготвен да си поднесе оставка доколу опозициската Народно републиканска партија докаже дека има сметки во странство, јавуваат турските медиуми. – Ако можете да потврдите дека моите пари се…

0.0000000000000

Ердоган: Ќе поднесам оставка ако опозицијата докаже дека имам сметки во странство


Оригинален напис: Meta.mk на 26-11-2017.

Претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган денеска во Истанбул изјави дека е подготвен да си поднесе оставка доколу опозициската Народно републиканска партија докаже дека има сметки во странство, јавуваат турските медиуми. – Ако можете да потврдите дека моите пари се…

0.0000000000000

Државниот секретар во МНР Димовски учествуваше на Министерска конференција на Франкофонијата во Париз


Оригинален напис: Македонија – А1он на 26-11-2017.

Државниот секретар во Министерството за надворешни работи на Република Македонија, Виктор Димовски, учествуваше на 34-та сесија на Министерската конференција на Франкофонијата, која се одржа изминативе два дена во Париз. Во своето обраќање Димовски информираше за приоритетите на Владата на Република…

0.0000000000000

Илир Мета од Медвеѓа најави нова епоха на соработка меѓу Албанија и Србија


Оригинален напис: Meta.mk на 26-11-2017.

Моето доаѓање во Медвеѓа е јасна порака дека сме за соработка, изјави претседателот на Албанија, Илир Мета за време на неговата неофицијална посета на оваа општина на југот на Србија, пренесува балканскиот сервис на „Радио Слободна Европа“. – Се наоѓаме…

0.0000000000000

Илир Мета од Медвеѓа најави нова епоха на соработка меѓу Албанија и Србија


Оригинален напис: Meta.mk на 26-11-2017.

Моето доаѓање во Медвеѓа е јасна порака дека сме за соработка, изјави претседателот на Албанија, Илир Мета за време на неговата неофицијална посета на оваа општина на југот на Србија, пренесува балканскиот сервис на „Радио Слободна Европа“. – Се наоѓаме…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock