adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

ВИДЕО: Еден убиен, еден тешко ранет во престрелка во Чаир


Оригинален напис: Македонија – А1он на 24-11-2017.

Во престрелка во Чаир, едно лице е убиено, а едно е тешко повредено. Престрелката се случила на улицата „Лазо Трповски“. Тешко повредениот Л. Ќ. е пренесен во ГОБ Св. Наум Охридски. Екипи на МВР се излезени на терен и работат…

0.0000000000000

Еден убиен и еден повреден во престрелка во Чаир


Оригинален напис: Фокус на 24-11-2017.

Едно лице убиено, а едно тешко повредено во престрелка во Чаир – дознава телевизија 24. Тешко повредениот Л. Ќ. со возило на итната медицинска помош е пренесено во ГОБ Св. Наум Охридски. Престрелката се случила на улицата „Лазо Трповски“, до…

0.0000000000000

„Фокус“ открива нови фирми зад кои стои првиот венчален кум на Груевски, фирми за медицинска опрема, за фармацевтски производи, за садници и цвеќиња


Оригинален напис: Фокус на 24-11-2017.

Текстот е објавен на 26 август, 2016 година во неделникот „Фокус“ во бројот 1090 Пишува: Ирена МУЛАЧКА Преку „бомбите“ што лани во февруари ги објави лидерот на опозицискиот СДСМ, Зоран Заев, во кои можеа да се слушнат аудиоразговори меѓу првите…

0.0000000000000

Бошкоски: Во затворот ме присилуваа да пијам седативи над нормалните дози


Оригинален напис: Фокус на 24-11-2017.

Претседателот на Обединети за Македонија, Љубе Бошкоски во вечерашното гостување на телевизија Телма рече дека додека бил во истражниот затвор на некој начин го дрогирале со седативи, односно го присилувале да пие таблети за смирување. -Најмонструозното е присилувањето да конзумирам…

0.0000000000000

(ВИДЕО) Заев: Никој нема да биде изоставен, да ставиме крај на насилството врз жените и девојките


Оригинален напис: Македонија – А1он на 24-11-2017.

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев се обрати на почетокот на ОН кампањата „16 дена активизам против родово базирано насилство“ во Собранието на Република Македонија. – Дозволете веднаш на самиот почеток, во име на Владата на Република Македонија,…

0.0000000000000

Заев: Специјалистите ќе имаат 100.000 плата до крајот на мандатот


Оригинален напис: Фокус на 24-11-2017.

До крајот на мандатот, како што ветивме, специјалистите во државата ќе имаат 100.000 денари плата и вкупната плата на сите вработени во здравството ќе расте со доволно мотовирачко темпо да ни останат тука во државата, рече премиерот Зоран Заев на…

0.0000000000000

Апасиев кон Павле Богоевски: Сороспијо една!


Оригинален напис: Фокус на 24-11-2017.

Вечерва на телевизија Телма се одвива жестока дебата меѓу пратеникот Павле Богоевски и Димитар Апасиев од Левица. Во еден момент Богоевски рече дека Апасиев станал професор во време на режимот на ВМРО-ДПМНЕ, на што тој жестоко реагираше. -Дали ми рече…

0.0000000000000

Полицијата во Лондон се повлекува, немало докази за пукање


Оригинален напис: Meta.mk на 24-11-2017.

По големата паника која изби во Лондон, под сериозни сомненија за терористички напад со пукање во метро-станицата Оксфорд Сиркус, специјалните полициски сили се повлечени, а станицата е повторно отворена. Повторно е отворена и станицата Бонд Стрит, која беше затворена за…

0.0000000000000

Богоевски: Одговорноста е индивидуална, а не на цела „Шарена револуција“


Оригинален напис: Фокус на 24-11-2017.

Павле Богоевски во вечерашното гостување на телевизија Телма го осуди однесувањето на директорот на Агенцијата за поддршка и развој на туризмот, Александар Донев за патувањето со бизнис-класа, но и порача дека одговорноста за тоа е лично негова. -Не треба личните…

0.0000000000000

Османи: Ако направиме што треба, во јуни очекувам датум за преговори


Оригинален напис: Meta.mk на 24-11-2017.

Во јуни чекаме датум за почеток на преговори со ЕУ, се разбира ако ја завршиме работата како што треба, порача вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи вечерва во Собранието, на седницата посветена на пратеничките прашања. Одговарајќи му на пратеникот Артан…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock