adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Директорот Донев изрази жалење и ќе ги врати парите за летот во бизнис-класа


Оригинален напис: Фокус на 23-11-2017.

Директорот на агенцијата за туризам Александар Донев кој во изминативе два дена беше предмет на остри критики од страна на јавноста поради користењето на оваа класа на летот до Буенос Аирес денеска изрази жалење поради неговиот избор во изјава за…

0.0000000000000

АРХИВА: Како никна спорната терсата на „белиот дворец“ на ВМРО-ДПМНЕ?


Оригинален напис: Фокус на 23-11-2017.

Текстот е објавен на 25.08.2017 година во неделникот „Фокус“ во бројот 1142 Новоизбраните градоначалници на Град Скопје и на Општина Центар, Петре Шилегов и Саша Богдановиќ, наредната седмица ќе разговараат за спорната тесара на централното партиско седиште на ВМРО-ДПМНЕ. Оваа…

0.0000000000000

Шилегов ќе ги вади галиите од Вардар


Оригинален напис: Фокус на 23-11-2017.

Градоначалникот на Град Скопје, дал налог бродовите во коритото на реката Вардар, кои се користат како угостителски објекти, да бидат дислоцирани. -Бродовите го попречуваат нормалниот тек на водите и доколку се зголеми нивото на реката може да дојде до нејзино…

0.0000000000000

Савески: Со критики треба да ја спречиме новата власт да стане како онаа на Груевски


Оригинален напис: Фокус на 23-11-2017.

Здравко Савески од Левица во вечерашното гостување на телевизија Телма рече дека народот бара од владата на СДСМ да види нешто различно, а не исто што и од владата на ВМРО-ДПМНЕ. -Но, тие си продолжуваат со практиките на претходната влада.…

0.0000000000000

(ВИДЕО) Вардар губи, ама дава евроголови во Лига Европа


Оригинален напис: Фокус на 23-11-2017.

Македонскиот фудбалски шампион Вардар го доживеа и петтиот пораз од исто толку натпревари во Лига Европа, но повторно постигна еврогол. Вардар загуби од Зенит со 2-1, со прекрасниот погодок на Дејан Блажевски во судиското продолжение. По изведениот корнер, Блажевски со…

0.0000000000000

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ врши брутални упади во судскиот систем


Оригинален напис: Фокус на 23-11-2017.

Реформите во судството за кои што СДСМ се залагаше доживуваат фијаско и наспроти заложби за јакнење на независноста на судскиот систем, СДСМ врши брутални упади во судскиот систем, реагираше Невенка Стаменковска од ВМРО-ДПМНЕ на денешниот избор на нови судии и…

0.0000000000000

Робињо осуден на девет години затвор


Оригинален напис: Фокус на 23-11-2017.

Поранешниот фудбалер на Реал Мадрид и на бразилската репрезентација, Робињо е осуден на девет години затвор во Италија поради учество во групно силување. Поранешниот член на Реал Мадрид, на Милан, на Манчестер сити, а сега на Атлетико Минеиро, е прогласен…

0.0000000000000

Косово го прогласи Денот на независноста на Албанија за свој национален празник


Оригинален напис: Meta.mk на 23-11-2017.

Косово го прогласи Денот на независноста на Албанија за свој национален празник. Во соопштението на косовската влада се наведува дека премиерот Рамуш Харадинај го прогласил 28 ноември за „Ден на Албанците, знак на почитување на културните и историските вредности, духот…

0.0000000000000

Руските сили ќе се повлечат од Сирија пред крајот на годинава


Оригинален напис: Meta.mk на 23-11-2017.

Началникот на Генералштабот на вооружените сили на Руската Федерација, Валериј Герасимов соопшти дека е можно значително да се намали бројот на руските сили во Сирија. Повлекувањето на руските сили, како што рече Герасимов, би можело да почне пред крајот на…

0.0000000000000

Ден Дончев во ексклузивно интервју за „Фокус“ открива како фирма на кумот на Груевски увезувала фалсификувани лекови од Турција


Оригинален напис: Фокус на 23-11-2017.

Турската полиција уште пред две години предупредила за подземни капацитети во Турција што произведуваат лекови за македонскиот пазар. Овие лекови, произведени од сомнителен извор, а спакувани во амбалажи од оригинаторите, доаѓаат во Македонија преку т.н. паралелен увоз. Уште пострашно, доаѓаат…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock