adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

КОД: Мартин Јанушев имал пиштол кога бил убиен


Оригинален напис: Фокус на 19-11-2017.

Пиштолот што бил најден на местото на убиството на 28-годишниот Мартин Јанушев на 3 ноември во скопската населба Аеродром, бил на татко му, а не на убиецот, покажала полициската истрага за овој случај. Според Код, непосредно пред убиството Јанушев бил…

0.0000000000000

4-та ЈАВНА КОНСУЛТАЦИЈА ЗА НОВО СТУДЕНТСКО ОРГАНИЗИРАЊЕ


Оригинален напис: FOOM на 19-11-2017.

Четвртата јавна консултација за ново студентско организирање ќе се одржи во Скопје на 21 ноември 2017 година (вторник), во 12 часот, на Правниот факултет „Јустинијан Први“ во старата сала на ННС.…

0.0000000000000

Само 18% од територијата на Македонија има канализациска мрежа


Оригинален напис: Фокус на 19-11-2017.

Само 18 отсто од територијата на Македонија е покриена со мрежна канализација, а се работи само за големите урбани средини, покажуваат податоци на Новинарите за човекови права. Во градовите 87 отсто одводнувања на отпадни води се поврзани на градските водоводи,…

0.0000000000000

Водата во Струга забранета за пиење


Оригинален напис: Фокус на 19-11-2017.

Веќе трет ден стружани не смеат да пијат вода од чешмите поради нејзината заматеност. Анализите на водата за пиење извршени од Центарот за јавно здравје од Охрид покажале дека матноста е сè уште над законски дозволеното ниво. „И денешните контролни…

0.0000000000000

Магла на Стража и Плетвар, видливост до 30 метри


Оригинален напис: Фокус на 19-11-2017.

Поради појава на магла, видливоста на планинските превои Стража и Плетвар е ограничена на 30 до 40 метри, соопштија ЈП Македонија пат и АМСМ. Возачите се предупредуваат и на можна е појава на помали одрони во клисурите и усеците, особено…

0.0000000000000

Магла на Стража и на Плетвар


Оригинален напис: Македонија – А1он на 19-11-2017.

Поради појава на магла, видливоста на планинските превои Стража и Плетвар е ограничена на 30 до 40 метри, соопштија ЈП Македонија пат и АМСМ. Возачите се предупредуваат и на можна е појава на помали одрони во клисурите и усеците, особено…

0.0000000000000

Рокот за поднесување амандмани за законот за јазици истекува утре


Оригинален напис: Meta.mk на 19-11-2017.

Рокот за поднесување амандмани за предлог-законот за употреба на јазиците истекува утре, а амандмани ќе поднесат сите партии освен ДУИ. ВМРО-ДПМНЕ ќе интервенира во делот во кој, според партијата, се загрозува македонскиот јазик. Од СДСМ велат дека ќе поднесат амандмани…

0.0000000000000

Утре ќе се вади бродот „Мис Стоун“ од кој се излеа нафта во Охридското Езеро


Оригинален напис: Фокус на 19-11-2017.

Надлежните институции од општина Охрид утрово извршија вонреден инспекциски надзор по алармантната објава утринава дека нафта се излеала во каналот Студенчишта, соопштија општината. Покрај претставниците на локалната самоуправа, на терен излезе и надлежниот државен инспектор за животна средина од Охрид…

0.0000000000000

ВИДЕО: Инспекциите на терен, потонатиот брод ќе биде изваден од Студенчишта


Оригинален напис: Македонија – А1он на 19-11-2017.

Надлежните институции за заштита на животната средина и инспекции денеска излегле на терен, по што е одлучено да бидат преземени итни мерки за вадење на потонатиот брод од каналот Струденчишта во Охрид, со цел да се спречи понатамошно излевање на…

0.0000000000000

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ залудно глуми загриженост за студентите


Оригинален напис: Македонија – А1он на 19-11-2017.

„Залудни се обидите на ВМРО-ДПМНЕ партијата која што 11 години ги понижуваше студентите, а студентските домови ги остави заглавени во долгови, денес да шири лажни вести и да глуми загриженост за студентите. Не е точно дека се скратени средства за…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock