adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Полицијата „ги тресе“ прилепските и битолските кафеани


Оригинален напис: Македонија – А1он на 18-11-2017.

Засилено полициско присуство во повеќе кафулиња и барови во Прилеп и Битола. МВР во координација со УЈП, викендов спроведува акција во повеќе локали низ градовите. Полицијата започнала со проверки од 22 часот вечерва а се проверуваат кафулиња, дискотеки, ресторани и…

0.0000000000000

МПЦ побара Бугарската црква да и биде мајка


Оригинален напис: Фокус на 18-11-2017.

Светиот архиерејски синод на Македонската православна црква – Охридска архиепископија на 9 ноември одлучил да ја препознае и да ја признае Бугарската православна црква – Бугарска Патријаршија како црква-мајка. Писмото што МПЦ го испратила до Синодот на БПЦ е објавено…

0.0000000000000

Полицијата во координација со УЈП ги „тресе“ прилепските и битолските локали


Оригинален напис: Фокус на 18-11-2017.

Врие полиција во ноќните клубови низ Прилеп и Битола, информираат граѓани од таму. Полицијата во координација со УЈП врши акција низ локалите во овие градови. Според извори од Министерството за внатрешни работи се претресуваат ресторани, кафулиња, барови, а се испитува…

0.0000000000000

0.0000000000000

Шест уметници што ги следиме на Инстаграм


Оригинален напис: okno.mk/statii на 18-11-2017.

Женска уметност: запознајте шест млади уметници што вреди да се следат на Инстаграм. повеќе…

0.0000000000000

Нонковиќ „им фрли граната“ на ВМРО-ДПМНЕ: Му кажав на Груевски во лице дека знам за студиите во Монте Карло


Оригинален напис: Фокус на 18-11-2017.

Поранешниот дописник на МИА во Брисел, Бобан Нонковиќ, во пост објавен на порталот „Јади бурек“ се пресметува со ВМРО-ДПМНЕ чија власт до неодамна ја поддржуваше.  Нонковиќ вели дека од ВМРО-ДПМНЕ му бил понуден ангажман како „полу-допсник“ од Брисел, но одбил.…

0.0000000000000

Дали „добриот роман е семоќен“?


Оригинален напис: okno.mk/statii на 18-11-2017.

Игор Станојоски ни демонстрирал суверено и прецизно, школски јасно и прегледно, како се пишува во жанр(ови) што речиси не се негува(ат) во домашната книжевност. повеќе…

0.0000000000000

Сообраќајот се одвива по наместа влажни коловози


Оригинален напис: Македонија – А1он на 18-11-2017.

Сообраќајот на автопатиштата во земјата се одвива по наместа влажни коловози, соопшти АМСМ. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини од македонска страна нема подолги задржувања за влез и за излез од…

0.0000000000000

Дрскоста за да се дојде до пари нема граници: Жена во Скопје се претставувала како мајка на Валерија Зафировска!


Оригинален напис: Фокус на 18-11-2017.

Измамничка која се претставувала како мајка на седумгодишната Валерија Зафировска, за која изминатава недела се собраа средства за лекување во Турција, им се претставувала на скопјани како мајка на девојчето и им барала пари. Марина Зафировска, мајка на седумгодишната Валерија…

0.0000000000000

Од црквата на Јован Вранишковски очекуваат државата конечно да ги регистрира


Оригинален напис: Фокус на 18-11-2017.

По изрекување на пресудата на Европскиот суд за човекови права во Стразбур против Република Македонија, каде е утврдена повреда на верските слободи во случајот на Православната Охридска Архиепископија, од Синодот на ПОА очекуваат конечна регистрација од страна на државата. Во…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock