adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Хаџихафизбеговиќ: Грубишиќ има матно бизнис минато, не очекувајте дека има нешто од серијата „Македонија“


Оригинален напис: Фокус на 17-11-2017.

Босанскиот актер Емир Хаџихафизбеговиќ во вечерашното гостување на телевизија Телма рече дека според она што тој го знае за храватскиот продуцент Винко Грубишиќ, македонската јавност не треба да очекува дека серијата „Македонија“ ќе се реализира. -Грубишиќ има матно бизнис минато.…

0.0000000000000

Пратеници од ВМРО-ДПМНЕ ќе го заменат Села во владејачкото мнозинство?


Оригинален напис: Фокус на 17-11-2017.

Премиерот Зоран Заев има обезбедено замена за тројцата пратеници од Алијансата за Албанците, во случај тоа да биде потребно, дознава Либертас од висок функционер на власта. Се работи за пратеници кои беа коалициски партнери на Груевски и ВМРО-ДПМНЕ од помалите…

0.0000000000000

Димитров: Треба да ги завршиме реформите за блокадата од Грција да стане срамна


Оригинален напис: Фокус на 17-11-2017.

Важно е домашните реформи да си ги завршиме темелно за да стане очигледно и срамно блокирањето на Македонија, изјави министерот за надворешни работи, Никола Димитров во вечерашното гостување на Топ Тема. -Да ги одземеме аргументите на оние кои сметаат дека…

0.0000000000000

Во Струмица в четврток заедничка седница на владите на Македонија и Бугарија


Оригинален напис: Meta.mk на 17-11-2017.

Заедничка седница на владите на Македонија и Бугарија ќе се одржи в четврток во Струмица, а на неа ќе се потпишат десет нови договори. Тоа го најави македонскиот премиер Зоран Заев денеска во Струмица, каде се обрати во рамките на…

0.0000000000000

СЈО ќе се вклучи во работната група за следење и имплементација на препораките од Прибе


Оригинален напис: Македонија – А1он на 17-11-2017.

На денешната владина седница ја разгледа и усвои предлог-одлуката за дополнување на Одлуката за формирање работна група за изготвување и следење на имплементацијата на Планот за реализација на препораките на група високи експерти за системски прашања од владеење на правото…

0.0000000000000

Владата го вклучува и СЈО во работната група за следење на комуникациите


Оригинален напис: Фокус на 17-11-2017.

Владата денеска ја разгледа и усвои предлог-одлуката за дополнување на Одлуката за формирање работна група за изготвување и следење на имплементацијата на Планот за реализација на препораките на група високи експерти за системски прашања од владеење на правото во врска…

0.0000000000000

Владата гo вклучи и СЈО во групата за реформите на следењето на комуникациите


Оригинален напис: Meta.mk на 17-11-2017.

На денешната 39. владина седница, била усвоена одлука и СЈО и експерти од земјава и странство да бидат вклучени во работната група за спроведувањето на реформите во системот на прислушувањето, односно за следењето на комуникациите. „Оваа одлука е донесена врз…

0.0000000000000

ВМРО-ДПМНЕ: Убијците на Мартин Јанушев имаат заштита од највисоките врвови на власта


Оригинален напис: Meta.mk на 17-11-2017.

Никој 15 дена не знае ни каде се наоѓа, ни кој му помогнал да избега на убиецот на Мартин Јанушев. Така е затоа што очигледно криминалците инволвирани во оваа егзекуција имаат заштита од највисоките врвови на власта. Така е затоа…

0.0000000000000

Речник на правни поими (второ издание)


Оригинален напис: Правдико на 17-11-2017.

Второто издание на речникот на правни поими претставува збир на дефиниции  на правни поими и фрази од македонското законодавство, внимателно избрани со цел нивно полесно разбирање и употреба во секојдневниот говор и работа. Со дополнителни 1500 правни термини и 300…

0.0000000000000

(ВИДЕО) Заев се сретна со Звиздиќ: Соработка за иницирање на авиолинија Сараево-Подгорица-Скопје


Оригинален напис: Македонија – А1он на 17-11-2017.

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, во рамки на дводневната работна посета на Сараево, попладнето се сретна со претседавачот со Советот на министри на БИХ, Денис Звиздиќ. „Премиерот Заев донесе во Западен Балкан нова позитивна енергија“, оцени по…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock