adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Анѓушев: Во Владата има голем ентузијазам и позитивен дух


Оригинален напис: Фокус на 14-11-2017.

Вицепремиерот задолжен за економски прашања Кочо Анѓушев беше главен говорник на панелот „Македонија – вртење на нова страница“, кој се одржа во рамките на „Трансатлантскиот економски форум – Градење мостови на Медитеранот“. Вицепремиерот своето излагање го започна со краток осврт…

0.0000000000000

Советниците од коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ побараа ревизија на работењето на Дамјановски


Оригинален напис: Фокус на 14-11-2017.

Советниците од власта и опозицијата во Советот на Општината Куманово, поддржани од градоначалникот Максим Димитриевски од СДСМ, донесоа одлука да се направи ревизија на материјално-финансиското работење на Општина Куманово, додека на власт беше Зоран Дамјановски – Циц, пренесе СДК. Предлогот…

0.0000000000000

Тимоние: Сакате да влезете во ЕУ, мора да се научите на компромиси


Оригинален напис: Фокус на 14-11-2017.

Францускиот амбасадор, Кристијан Тимоние во вечерашното гостување на Телма ја објаснува потребата од тоа македонските партии да се состанат во куќата на Жан Моне во Париз. -Во моментов ние посакуваме Собранието овде да функционира, но во моментов тоа не функционира…

0.0000000000000

Ќе се врати ли Discovery од таму каде што не бил ниту еден Star Trek претходно?


Оригинален напис: Crapwerk на 14-11-2017.

Со деветтата епизода, Star Trek: Discovery се закотвува во следните два месеци, па нема подобро време од сега за да се почне со консолидирање на впечатоците од првиот дел од сезоната. И, покрај шашавиот почеток и неисполнетото ветување за “Star…

0.0000000000000

Британскиот амбасадор му беше на гости на Ахмети во Мала Речица


Оригинален напис: Фокус на 14-11-2017.

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети денеска во седиштето на ДУИ во Тетово се сретна со британскиот амбасадор во Македонија, Чарлс Гарет. Ахмети и Гарет разговарале околу политичката ситуација, систематските реформи и евроатлантските интеграции. Лидерот на ДУИ ги повторил приоритетните определби…

0.0000000000000

Анѓушев: Економските политики се креираат според потребите на граѓаните и стопанството


Оригинален напис: Meta.mk на 14-11-2017.

Заменик претседателот на Владата задолжен за економски прашања д-р Кочо Анѓушев беше главен говорник на Вицепремиерот своето излагање го започна со краток осврт на политичките состојби во земјата пред и по формирањето на новата Влада. Тој истакна дека Кај министрите…

0.0000000000000

ВМРО-ДПМНЕ: Транспарентноста на Владата не е подобрена


Оригинален напис: Фокус на 14-11-2017.

Протоколарните заложби за слободни медиуми на владата и Роберт Поповски се лажни, обвинија денеска од ВМРО-ДПМНЕ откако министерот Поповски денеска изјави дека Владата работи на создавање услови за незавсни медиуми. -Медиумите и газдите на медиумите се уценети и притиснати од…

0.0000000000000

ВМРО-ДПМНЕ: Заложбите за слободни медиуми на владата и на Поповски се лажни


Оригинален напис: Meta.mk на 14-11-2017.

Протоколарните заложби за слободни медиуми на владата и Роберт Поповски се лажни, реагираат од опозициската ВМРО-ДПМНЕ на изјавата на министерот на средбата со претставник за слобода на медиумите на ОБСЕ Харлем Десир, дека новата влада им дава силна поддршка на…

0.0000000000000

Мицковски: Разговарав со Мукоски, ми кажа дека не давал инструкции на толпата во Собрание


Оригинален напис: Фокус на 14-11-2017.

Гемералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски, во интервју на телевизија 24 кое се емитува вечерва вели дека тој разговарал со Крсто Мукоски, кој му го кажал дека не давал инструкции на толпата која упадна во Собранието на 27 април, и…

0.0000000000000

Спасовски – Десир: Новинарите мора да се чувствуваат безбедни и слободни


Оригинален напис: Meta.mk на 14-11-2017.

Медиумите се меѓу најважните столбови на едно демократско општество и затоа мора да се преземат сите неопходни мерки за новинарите да се чувствуваат безбедни и слободни да ја извршуваат својата работа, заклучија на денешната средба министерот за внатрешни работи, Оливер…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock