adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Само десет од вкупно 52 напади кон новинари се истражени


Оригинален напис: Фокус на 13-11-2017.

Само десет од 52 случаи на напади кон новинари се целосно истражени од кои пет се предадени во Основно јавно обвинителство, а пет во суд каде биле констатирани полесни прекршоци, информираа од ЗНМ. ЗНМ овие информации ги добило од МВР,…

0.0000000000000

(ВИДЕО) Како Груевски тврдеше дека акцијата во „Диво Насеље“ била „одлична проценка“


Оригинален напис: Фокус на 13-11-2017.

Новата емисија „Код“ на Снежана Лупевска откри детали за тоа како била организирана акцијата од страна на МВР во „Диво Насеље“ и како поради лоша проценка 12 специјалци биле пратени директно во заседа од 42 терористи. Во видеото објавено на…

0.0000000000000

Заев: Односите меѓу Македонија и Словенија се пример за пријателство


Оригинален напис: Фокус на 13-11-2017.

Премиерите на Република Македонија и Република Словенија, Зоран Заев и Миро Церар, одржаа заедничка прес конференција и одгвораа на повеќе прашања од интерес на медиумите за официјалната посета на владината делегација на Република Македонија на Република Словенија. Премиерот Заев во…

0.0000000000000

Расте бројот на жртви од земјотресот во Ирак и Иран


Оригинален напис: Meta.mk на 13-11-2017.

Бројот на жртви во силниот земјотрес кој ја погоди областа на иранско-ирачката граница во иранската провинција Керманшах порасна на 407. Бројот на повредените во земјотресот со магнитуда од 7,3 степени според Рихтер се искачи на 6.700, соопшти иранската Канцеларија за…

0.0000000000000

Хан следната недела доаѓа во Македонија


Оригинален напис: Meta.mk на 13-11-2017.

Еврокомесарот за проширување и соседска политика, Јоханес Хан по средбата со вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи, и шефот на македонската дипломатија, Никола Димитров, најави дека следната недела ќе престојува во Македонија. „Одличен состанок со вицепремиерот, Бујар Османи и Министерот…

0.0000000000000

На малата Валерија од Штип и е потребна помош за да замине на операција во Турција


Оригинален напис: Фокус на 13-11-2017.

Седумгодишната Валерија Зафировска ги крена родниот Штип и Македонија на нозе во битката да се спаси овој детски живот. Голем број на хуманитарни акции се организираат за да се соберат пари, за таа да се оперира од тумор на мозокот…

0.0000000000000

Од 52 случаи на напади кон новинари, пет се предадени на ОЈО и пет се на суд


Оригинален напис: Meta.mk на 13-11-2017.

Само 10 од 52 случаи на напади кон новинари се целосно истражени од кои пет се предадени во Основно јавно обвинителство, а пет во суд каде биле констатирани полесни прекршоци. Овие податоци МВР ги испратило до Здружението на новинари (ЗНМ)…

0.0000000000000

Заев и Церар: Нашите земји делат исти вредности и сакаме идната година да почнат пристапните преговорите на Македонија за членство во ЕУ


Оригинален напис: Македонија – А1он на 13-11-2017.

Премиерите на Република Македонија и Република Словенија, Зоран Заев и Миро Церар, одржаа заедничка прес конференција и одгвораа на повеќе прашања од интерес на медиумите за официјалната посета на владината делегација на Република Македонија на Република Словенија. Премиерот Заев во…

0.0000000000000

Димитров и Коѕиас разговарале за комуникациските механизми меѓу двете земји


Оригинален напис: Meta.mk на 13-11-2017.

Комуникациските модалитети меѓу двете земји, како и комуникациските механизми во рамки на Европската Унија биле дел од темите за кои денеска разговарале министрите за надворешни работи на Македонија и Грција, Никола Димитров и Никос Коѕијас, кои се сретнаа на маргините…

0.0000000000000

Димитров и Коѕијас разговарале за комуникациските модалитети


Оригинален напис: Македонија – А1он на 13-11-2017.

Македонскиот министер за надворешни работи Никола Димитров денеска оствари средба со неговиот грчки колега Никос Коѕијас на маргините на состанокот на шефовите на дипломатиите на земјите од ЕУ во Брисел. Двајцата министри разговарале за комуникациските модалитети, како и комуникациските механизми…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock