adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

„Исцелител“ на Ставрески награден на Солунскиот филмски фестивал


Оригинален напис: okno.mk/statii на 12-11-2017.

Дебитантскиот филм „Исцелител“ на македонскиот режисер Ѓорче Ставрески ја освои наградата на публиката „Фишер“  на 58-от Солунски филмски фестивал. повеќе…

0.0000000000000

Борут Пахор за претседател на Словенија


Оригинален напис: Фокус на 12-11-2017.

Актуелниот претседател на Словенија, Борут Пахор победи на денешниот втор круг од претседателските избори, со што освои втор мандат на функцијата шеф на словенечката држава, покажуваат нецелосните изборни резултати. Според преброени 93 проценти од гласачките ливчиња, Пахор освоил 53,13 проценти…

0.0000000000000

Не, господине Вајгл!


Оригинален напис: okno.mk/statii на 12-11-2017.

Со Вашиот предлог се омаловажуваат граѓаните кои повторно треба да се претворат во пасивна маса која стои настрана и чека да види што решил некој зад затворени врати. повеќе…

0.0000000000000

Ганиу: Ќе бидам градоначалник на сите граѓани


Оригинален напис: Фокус на 12-11-2017.

По одржаниот трет круг на локалните избори на едно избирачко место во општина Чаир, Висар Ганиу и официјално стана градоначалник на општината. Веднаш по пребројувањето на гласовите, тој истакна дека ќе биде отворен со сите и ќе биде градоначалник на…

0.0000000000000

Стразбуршката заклетва и многујазичноста на ЕУ


Оригинален напис: okno.mk/statii на 12-11-2017.

Политиката на ЕУ е да ги поттикне граѓаните на многујазичност со истовремено почитување на идентитетот на сите земји-членки. Таа има за цел граѓаните на ЕУ покрај мајчиниот, да владеат уште два други јазика. повеќе…

0.0000000000000

Како докторската титула да е лек за лечење на дискриминатори


Оригинален напис: okno.mk/statii на 12-11-2017.

Александар Спасеновски, член на Комисијата против дискриминација вели дека во комисијата имало шест доктори на науки во одбрана на интегритетот на некои од нив. повеќе…

0.0000000000000

Правилото на Ана Каренина


Оригинален напис: okno.mk/statii на 12-11-2017.

„Правилото на Ана Каренина“ е доста важно за комуницирањето на социјалните мрежи и во денешниве односи со јавност.  повеќе…

0.0000000000000

Момче загина откако со автомобил срушил бетонски ѕид


Оригинален напис: Фокус на 12-11-2017.

Вечерва во сообраќајка загина 28-годишниот прилепчанец Игор Вељаноски, кој со автомобил хонда удрил во бетонски ѕид и влетал во двор на улицата „Александар Македонски” во Прилеп, потврдија од МВР. Според првичните информации, загинатото момче изгубило контрола врз автомобилот и удрил…

0.0000000000000

Тимоние во посета на општина Битола: Франција и Битола имаат долга историја


Оригинален напис: Македонија – А1он на 12-11-2017.

Амбасадорот на Република Франција во Република Македонија, денес ја посети општина Битола, каде што оствари прва официјална средба со градоначалничката Наташа Петровска. На средбата се разговараше на повеќе теми кои ќе значат понатамошна соработка, но и поддршка за Република Македонија…

0.0000000000000

Ганиу: Ќе бидам отворен со сите и заедно ќе работиме за да ја придвижиме општината напред


Оригинален напис: Македонија – А1он на 12-11-2017.

Висар Ганиу ќе биде отворен со сите и во иднина ќе работиме заедно за да ја придвижиме општината на вистинскиот пат, рече кандидатот за градоначалник на ДУИ во Чаир, Висар Ганиу по денешното прегласување на едно избирачко место. Тој кажа…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock