adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Полицијата вечерва врши акциски контроли во угостителски објекти и агенции за обезбедување во центарот на Скопје


Оригинален напис: Фокус на 11-11-2017.

Полицијата вечерва спроведува акциски контроли во угостителски објекти, објекти за забава, агенции за обезбедување, дознава неофицијално „Фокус“. Според нашите информации, вечерва се вршат редовни контроли во повеќе објекти низ центарот на градот. Со полицијата на терен се и пазарните инспектори,…

0.0000000000000

Заев: Важно е да се смени третманот на жената во општеството


Оригинален напис: Македонија – А1он на 11-11-2017.

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев, придружуван од директорот на Агенцијата за млади и спорт Дарко Каевски, денеска се сретна со дел од членките на новоформираната Работна група за унапредување на родовата еднаквост во спортот. Координаторката на групата,…

0.0000000000000

Скопјани повторно дишат загаден воздух, во Лисиче ПМ10 честичките до 452 микрограми


Оригинален напис: Фокус на 11-11-2017.

Мерните станици на Министерството за животна средина и просторно планирање попладневно покажува загадување на воздухот со високи концентрации на ПМ10 честичките во Скопје. Во Центар во 19 часот концентрацијата во воздухот со ПМ10 честичките беше 178, во Карпош беше 269,…

0.0000000000000

ССМ: Димовски побара одложување на седницата за избор на претседател, со цел да учествуваат и другите кандидати


Оригинален напис: Фокус на 11-11-2017.

На денешната седница за избор на претседател на Сојузот на Синдикати, в.д претседателот Дарко Димовски го повикал вонредниот Конгрес да ја одложи седницата за избор на претседател, со што ќе се даде можност и на другиот кандидат да учествува при…

0.0000000000000

Заев: Знам дека сум направил вистински избор кога е поставена жена на функција и никогаш не сум се излажал


Оригинален напис: Фокус на 11-11-2017.

Многу е важно да се смени третманот на жената во нашето општество. Тргнувам од себе и моето чувство дека сум направил вистински избор кога сум делегирал жена за било каква позиција и никогаш не сум се излажал, истакна премиерот Зоран…

0.0000000000000

Конгресот на ССМ не избра нов претседател


Оригинален напис: Македонија – А1он на 11-11-2017.

Сојузот на синдикати на Македонија денеска одржа вондреден конгрес во Охрид каде што требаше да се избира нов лидер, меѓутоа воопшто не се стигна до точката за гласање поради бурните реакции на дел од делегатите кои сметаат дека изборот е…

0.0000000000000

Конгресот на ССМ не избра нов претседател


Оригинален напис: Македонија – А1он на 11-11-2017.

Сојузот на синдикати на Македонија денеска одржа вондреден конгрес во Охрид каде што требаше да се избира нов лидер, меѓутоа воопшто не се стигна до точката за гласање поради бурните реакции на дел од делегатите кои сметаат дека изборот е…

0.0000000000000

Дескоска: Проблемот со недостаток на наставен кадар се обидуваме да го надминеме со стипендирање на студенти Роми


Оригинален напис: Фокус на 11-11-2017.

Министерката за образование, Рената Дескоска истакна дека Ромите имаат обврска да го чуваат својот јазик, но дека државата има обврска да создава услови затоа што јазикот е суштински елемент на секоја култура и заедница. – Република Македонија го препозна значењето…

0.0000000000000

Прекинат конгресот, ССМ не избра нов претседател на Синдикатот


Оригинален напис: Фокус на 11-11-2017.

Сојузот на синдикати на Македонија (ССМ) денеска денеска го прекина вонредниот конгрес во Охрид и не избра нов лидер. Дел од присутните делегати остро реагирале и упатиле критики поради тоа што за лидерската функција беше предложен само еден кандидат, претседателот…

0.0000000000000

Прекинат конгресот на ССМ – делегатите не гласаа за нов претседател


Оригинален напис: Meta.mk на 11-11-2017.

Сојузот на синдикати на Македонија (ССМ) денеска на вонредниот конгрес во Охрид не избра нов лидер. Дел од присутните делегати остро реагираа и упатија бурни критики поради тоа што за новата лидерска функција беше предложен само еден кандидат, односно претседателот…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock