adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Владата го усвои Предлог-буџетот за 2018 година


Оригинален напис: Фокус на 09-11-2017.

Владата на Република Македонија го разгледа и усвои Предлог Буџетот за 2018 година, и донесе заклучок, предлогот за буџетските трошоци за наредната година, да биде пуштен во постапка на дебата и усвојување во Собранието на Република Македонија, соопшти вечерва владината…

0.0000000000000

Села: За новиот министер за здравство ќе одлучуваат партиските органи


Оригинален напис: Meta.mk на 09-11-2017.

Алијансата за Албанците останува во владината коалиција, а за новиот министер за здравство ќе одлучуваат органите на партијата, изјави лидерот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села во емисијата „Патот кон“ на телевизијата „Алсат-М“. – Ќе поставиме човек кој ќе ни…

0.0000000000000

Села: За новиот министер за здравство ќе одлучуваат партиските органи


Оригинален напис: Meta.mk на 09-11-2017.

Алијансата за Албанците останува во владината коалиција, а за новиот министер за здравство ќе одлучуваат органите на партијата, изјави лидерот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села во емисијата „Патот кон“ на телевизијата „Алсат-М“. – Ќе поставиме човек кој ќе ни…

0.0000000000000

Љубчо Георгиевски во полемика со Стојан Андов: Името ВМРО го ставивме поради таквите како тебе, зошто си симбол на југословенството!


Оригинален напис: Фокус на 09-11-2017.

На текстот во „Фокус“ под наслов „Зошто Драган Богдановски беше против кратенката ВМРО во името новата партија?“, Стојан Андов посветува на прашањето: Зошто било потребно во 1990 година да се стави името ВМРО? На неговиот текст експресно со реакција во…

0.0000000000000

Владата го усвои предлог-буџетот за 2018 година


Оригинален напис: Meta.mk на 09-11-2017.

Владата на вечерашната седница го усвои предлог-буџетот на државата за 2018 година и донесе заклучок предлогот за буџетските трошоци за наредната година да го достави на дебата и усвојување во Собранието, соопшти владината прес-служба. На седницата е усвоен и предлог-законот…

0.0000000000000

Ексминистерката за култура пак си го барала пасошот – СЈО ја одби


Оригинален напис: Македонија – А1он на 09-11-2017.

Ексминистерката за култура, Елизабета Канческа-Милевска, тропнала на вратата на Јавното обвинителство на РМ за судот да ѝ го врати пасошот. Но, спротивно од случајот на Сеад Кочан, кога Обвинителството на Зврлевски се прогласи за надлежно да го застапува предметот пред…

0.0000000000000

Владата ќе обезбеди пари за гробното место на Тоше


Оригинален напис: Фокус на 09-11-2017.

Министерот за култура, Роберт Алаѓозовски, предмалку објави дека Владата донела одлука да обезбеди пари за реконструкција за Офицерскиот дом во Битола, како и за уредување на гробот на Тоше Проески. -Владата тукушто прифати да обезбеди средства за реконструкција на Офицерски…

0.0000000000000

Корчок: Ја имате нашата поддршка за членство во НАТО и ЕУ


Оригинален напис: Фокус на 09-11-2017.

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, придружуван од министерот за надворешни работи, Никола Димитров, попладнето се сретна со министерот за надворешни работи и европски прашања на Република Словачка, Иван Корчок, придружуван од амбасадорот во заминување, Мартин Безак, како…

0.0000000000000

Вајгл и ЕП спремаат средба меѓу власта и опозицијата во Париз


Оригинален напис: Фокус на 09-11-2017.

Неофицијално, партиски извори за САКАМДАКАЖАМ.МК велат дека Европскиот парламент (ЕП) сака во Париз да организираа неформална средба на опозицијата и власта, за подобрување на меѓусебната доверба како и за наоѓање на заеднички ставови за прашања битни за влезот во Европската…

0.0000000000000

САД воведуваат нов пакет санкции кон Венецуела


Оригинален напис: Meta.mk на 09-11-2017.

Властите на САД денеска соопштија дека ќе воведат нов пакет санкции кон Венецуела, против десет високи функционери кои Вашингтон ги обвинува за поткопување на изборниот процес во земјата, цензура на медиумите и корупција, јавуваат светските агенции. „САД не можат а…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock