adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

АРХИВА Јанкулоска ќе докторира на факултет, чии студенти не се пожелни во МВР!


Оригинален напис: Фокус на 08-11-2017.

Текстот е објавен на 21 февруари, 2014 година во неделникот „Фокус“ во бројот 959 Пишувала: Валентина СТОЈАНЧЕВСКА „Образованието е сила, образованието е моќ, знаењето е богатство“. Вака во 2007 година беше промовирана владината кампања, која требаше од неуките сиромашни граѓани…

0.0000000000000

АРХИВА Дневник: Љубе заврши во апс кога почна да зборува за фирмите во Панама и Лугано


Оригинален напис: Фокус на 08-11-2017.

Текстот е објавен на 21 март, 2014 година во неделникот „Фокус“ во бројот 963 Не ми е јасно зошто сите „перат раце“ од швајцарската фирма „Ексико“? Ничија ли е!? Или, како што би отпеал Славе Димитров: „Чија си, на кого…

0.0000000000000

ЗНМ испрати претставка до МВР за приведувањето новинари


Оригинален напис: Фокус на 08-11-2017.

Здружението на новинари на Македонија завчера испрати претставка до Одделот за внатрешна контрола при МВР за приведувањето на новинарите Махмути и Ука, кои минатата недела беа бесправно задржани неколку часа во полициската станица „Кисела вода“, поради наводно снимање на судскиот…

0.0000000000000

Заев на средба со Тејада: Сега е момент да се зајакне Парламентот


Оригинален напис: Фокус на 08-11-2017.

Постои видлив прогрес во справувањето со предизвиците по промените во Македонија, а сега е момент да се зајакнат и капацитетите на Парламентот, што ќе придонесе кон развојот на почнатите демократски процеси. Ова го констатирале амбасадорката на Швајцарија во земјава, Сибил…

0.0000000000000

АРХИВА Кој е тајниот советник за национална безбедност на Иванов?


Оригинален напис: Фокус на 08-11-2017.

Текстот е објавен на 17 април, 2014 година во неделникот „Фокус“ во бројот 967 Пишувал Влатко СТОЈАНОВСКИ Кога веќе беше јасно дека ќе победи во првиот круг на претседателските избори, Ѓорге Иванов се појави во изборниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, стациониран…

0.0000000000000

Нов протестен марш за одземање на мандатот на премиерот Заев


Оригинален напис: Фокус на 08-11-2017.

Групата на здруженија која себеси се нарекува „Коалиционото единство со Македонскиот народ“ по втор пат ќе организира протестен марш со кој ќе побараат претседателот Иванов да му го одземе мандатот на премиерот Зоран Заев. -Групата на здруженија го организира овој…

0.0000000000000

Заев – Тејада: Треба да се зајакнат капацитетите на Парламентот


Оригинален напис: Meta.mk на 08-11-2017.

Постои видлив прогрес во справувањето со предизвиците по промените во Македонија, а сега е момент да се зајакнат и капацитетите на Парламентот, што ќе придонесе кон развојот на почнатите демократски процеси. Ова го констатирале амбасадорката на Швајцарија во земјава, Сибил…

0.0000000000000

Заев – Тејада: Треба да се зајакнат капацитетите на Парламентот


Оригинален напис: Meta.mk на 08-11-2017.

Постои видлив прогрес во справувањето со предизвиците по промените во Македонија, а сега е момент да се зајакнат и капацитетите на Парламентот, што ќе придонесе кон развојот на почнатите демократски процеси. Ова го констатирале амбасадорката на Швајцарија во земјава, Сибил…

0.0000000000000

Шест лица повредени во сообраќајка на патот Маврови Анови – Дебар


Оригинален напис: Meta.mk на 08-11-2017.

Шест лица се повредени, од кои четири деца, во сообраќајна несреќа што денеска попладне се случила на патот Маврови Анови – Дебар. Според информациите на СВР Тетово, сообраќајната несреќа се случила околу 16 часот, кога возило „мерцедес“ со тетовски регистарски…

0.0000000000000

Средба на Заев со швајцарската амбасадорка и претставници на НДИ: Постои видлив прогрес во демократските процеси


Оригинален напис: Македонија – А1он на 08-11-2017.

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, попладнево се сретна со Сибил Сутер Тејада, амбасадорка на Швајцарија во Република Македонија, како и со претставници на НДИ, Скот Хабли, директор за програми за управување, Роберт Скот заменик резидентен директор на…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock