adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Албански хакери ги урнаа сајтовите на Кривичен и Врховен суд: Чекајте нѐ… Ние сме „Anonymous Albania”


Оригинален напис: Фокус на 06-11-2017.

„Веб-страниците на Основниот Суд и на Врховниот Суд на Македонија се….(DOWN) Оваа е знак на протест од нас до вас. Ослободете ги јунаците од Куманово. Чекајте нѐ… Ние сме „Anonymous Albania” … За одбрана на албанскиот народ… За голема Албанија“,…

0.0000000000000

Поцевски: Советот за факти имаше неверојатни опструкции од Врховниот суд


Оригинален напис: Фокус на 06-11-2017.

Претседателот на Советот за факти, Сашо Поцевски за Ноќно студио на Телма кажа дека од сите судии за кои се води постапка затоа што низ нивни раце помина притворот за бегалците од правдата, најмногу опструкции, неверојатни опструкции, имале од судиите…

0.0000000000000

Дваесет и шест годишната прилепчанка пронајдена почината во својот дом


Оригинален напис: Македонија – А1он на 06-11-2017.

Дваесет и шест годишната прилепчанка изутринава е пронајдена почината во својот дом. Прилепското основно јавно обвинителство побара да се изврши обдукција врз телото за да се утврдат причините за нејзината смрт, информираат од обвинителството. Дваесет и шест годишната прилепчанка со…

0.0000000000000

Скопје смрди, загаденоста пет пати над дозволеното


Оригинален напис: Фокус на 06-11-2017.

Скопје повторно почнува да се гуши од загадениот воздух. Мерните станици во скопските општини Карпош и Лисиче вечерва покажуваат многу високо ниво на загадување на воздухот каде што се чувстува смрдеа на запалено. Канцерогените ПМ10-честички во Карпош вечерва достигнаа 222…

0.0000000000000

ДИК одлучи да има прегласување во Чаир на 12 ноември


Оригинален напис: Meta.mk на 06-11-2017.

Државната изборна комисија попладнево на седница го разгледа решението на Управниот суд и ја усвои одлуката за повторување на гласањето на избирачкото место 2901 во основното училиште Илинден во општина Чаир. Во Чаир ќе се прегласува откако Управниот суд ја…

0.0000000000000

САД и Турција го обновија издавањето на визи


Оригинален напис: Meta.mk на 06-11-2017.

Американската амбасада во Анкара соопшти дека нејзините конзулати во Турција го обновиле издавањето на визи на турски државјани на „ограничена основа“. Со тоа е завршен прекинот на издавање визи од речиси месец дена поради дипломатската криза помеѓу двете земји. Набрзо…

0.0000000000000

Вечерва многу високо ниво на загадување на воздухот во Карпош и Лисиче


Оригинален напис: Meta.mk на 06-11-2017.

Мерните станици во скопските општини Карпош и Лисиче вечерва покажуваат многу високо ниво на загадување на воздухот каде што се чувстува смрдеа на запалено. Канцерогените ПМ10-честички во Карпош вечерва достигнаа 222 микрограми на еден кубен метар, а во Лисиче 229…

0.0000000000000

Шилегов: Од 15 ноември на Водно само со автобус или пешки


Оригинален напис: Македонија – А1он на 06-11-2017.

Градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов денеска информира дека е разработен план за сообраќајно решение за Водно. Имплементацијата ќе биде за викендот, по 15 овој месец, во зависност од преземањето на јавното сообраќајно претпријатие „Скопје“. – Начелно ќе има два…

0.0000000000000

ДИК ја усвои одлуката за прегласување во Чаир


Оригинален напис: Фокус на 06-11-2017.

Државната изборна комисија на денешната седница донесе решение за повторување на гласањето во избирачкото место 2901, ОУ „Иднина“ во општина Чаир. Врз основа на одлуката на Управниот суд, кој ја поништи претходната одлука на ДИК, на 12 ноември во Чаир…

0.0000000000000

Заев се сретна со Курц: Идниот австриски премиер ќе ја посети Македонија


Оригинален напис: Фокус на 06-11-2017.

На маргините на Виенскиот економски форум, Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев оствари неформална средба со актуелниот министер за надворешни работи на Австрија и мандатар за составување на новата австриска влада, Себастијан Курц. Премиерот Заев му ја честиташе…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock