adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Иванов: Повлекувањето на ЕУ од Балканот е повик за Русија и Кина


Оригинален напис: Фокус на 04-11-2017.

Европската унија ја остава вратата отворена за кинеското и руското стратешко загрозување на Балканот поради нејзиниот апсолутен неуспех да се ангажира и да инвестира во регионот, изјави претседателот на земјава Ѓорге Иванов за британски Tелеграф. – До неодамна, немаше Руски…

0.0000000000000

Утре протест против одлуката за „Диво насеље“: Казните на судот се неправедни!


Оригинален напис: Фокус на 04-11-2017.

Утре во 13 часот на плоштадот Скендер-бег во Скопје треба да се оддржи протест против пресудата за обвинетите во процесот „Диво насеље“, во организација на Здружението за албанска култура, која вчера го пријавила протестот во полициската станица Бит пазар. Во…

0.0000000000000

Управен суд утре ќе одлучи во врска со тужбите на БЕСА и АА


Оригинален напис: Фокус на 04-11-2017.

Управниот суд денеска разгледа десет од 16 тужби во врска со вториот круг од локалните избори, додека утре ќе бидат разгледани и преостанатите шест тужби, кога ќе бидат донесени одлуките во однос на тужбите. Единаесет од тужбите беа поднесени од…

0.0000000000000

ВМРО-ДПМНЕ: Мафијата си доби своја држава со доаѓањето на СДСМ на власт


Оригинален напис: Фокус на 04-11-2017.

Мафијата си доби своја држава со доаѓањето на власт на СДСМ, а со поставувањето на Оливер Спасовски за министер за внатрешни работи си доби и свој заштитник во полицијата, изјави Александар Нацев од ВМРО-ДПМНЕ. -Пет месеци откако СДС ја има…

0.0000000000000

НСДП: Изборите беа фер и демократски


Оригинален напис: Фокус на 04-11-2017.

НСДП денеска во Скопје оддржа седница на Централниот одбор на која беше усвоен прелиминарниот извештај за локалните избори на кои коалицијата преводена од СДСМ убедливо победи. „На седницата се оцени дека изборниот процес помина во фер и демократска атмосфера, со…

0.0000000000000

НСДП: Изборите беа фер и демократски


Оригинален напис: Фокус на 04-11-2017.

НСДП денеска во Скопје оддржа седница на Централниот одбор на која беше усвоен прелиминарниот извештај за локалните избори на кои коалицијата преводена од СДСМ убедливо победи. „На седницата се оцени дека изборниот процес помина во фер и демократска атмосфера, со…

0.0000000000000

Јанчев ја чистеше шарената фасада на општинската зграда во Кавадарци


Оригинален напис: Фокус на 04-11-2017.

Веднаш по изборот за градоначалник на Кавадарци, Митко Јанчев нареди чистење на фасадата на општинската зграда. Инаку, оваа фасада беше офарбана за време на протестите на Шарената револуција. По неколку часа работа, општинското јавно претпријатие целосно ја исчисти фасадата.…

0.0000000000000

Јанчев ја чистеше шарената фасада на општинската зграда во Кавадарци


Оригинален напис: Фокус на 04-11-2017.

Веднаш по изборот за градоначалник на Кавадарци, Митко Јанчев нареди чистење на фасадата на општинската зграда. Инаку, оваа фасада беше офарбана за време на протестите на Шарената револуција. По неколку часа работа, општинското јавно претпријатие целосно ја исчисти фасадата.…

0.0000000000000

Управен суд утре ќе ги соопшти одлуките за тужбите за неприфатените приговори во ДИК


Оригинален напис: Meta.mk на 04-11-2017.

Управниот суд денеска разгледал десет од 16 тужби поднесени од политичките партии Алијанса на Албанците, Беса и Народно движење за Македонија, но одлуките ќе ги соопшти утре. Партиите незадоволни од неприфаќањето на нивните приговори во ДИК поднесоа тужби, и тоа…

0.0000000000000

НСДП: Изборниот процес помина фер и демократски


Оригинален напис: Македонија – А1он на 04-11-2017.

НСДП денеска во Скопје одржа седница на Централниот одбор на која беше усвоен прелиминарниот извештај за локалните избори на кои коалицијата преводена од СДСМ убедливо победи. „На седницата беше констатирано дека општинските организации на партијата со својата партиципација во изборниот…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock