adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Во недела протест против пресудата за „Диво Насеље“ на плоштадот Скендербег


Оригинален напис: Фокус на 03-11-2017.

Мирен протест против одлуката на судот за обвинетите во процесот „Диво насеље“ е најавен за 5 ноември во 13 часот на плоштадот „Скендербег“ во Скопје. -На овој протест се повикуваат сите граѓани кои сметаат дека ваквото изживување и самоволие на…

0.0000000000000

Шекеринска смета дека и Грција загубила со нерешавањето на спорот за името


Оригинален напис: Meta.mk на 03-11-2017.

Замрзнатиот проблем со името во изминатиот период беше катастрофа за Македонија, но и лош развој на настаните за Грција, рече министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, во емисијата „Топ тема на ваша страна“ на телевизијата Телма вечерва. Иако нагласи дека Грција…

0.0000000000000

Протести во Приштина поради пресудата за „Диво Насеље“, се појави и премиерот


Оригинален напис: Фокус на 03-11-2017.

По вчера донесената пресуда за случајот „Диво Насеље“, денеска во Приштина се одржа протест. Оние кои протестираа се незадоволни од висината на казните. Протестот беше под големо полициско обезбедување, а откако косовската полиција не им дозволи на демонстрантите да се…

0.0000000000000

Отстранети тезгите на „дивите” продавачи на неколку локации во Куманово


Оригинален напис: Македонија – А1он на 03-11-2017.

Отстранети се тезгите на дивите препродавачи на Зелениот пазар, булеварот „Октомвриска револуција“ и во населбата „Гоце Делчев“ во Куманово, информираа вечерва од Одделението за односи со јавност од општина Куманово. Во координираната акција учествувале Секторот за инспекциски надзор од општина…

0.0000000000000

ОЈО нареди обдукција врз Јанушев


Оригинален напис: Фокус на 03-11-2017.

Основното јавно обвинителство вечерва информираше дека постапува по случајот за убиениот Мартин Јанушев, а наредена е и обдукција. -Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје го раководи увидот на лице место во скопската населба Аеродром,  каде попладнево беше застрелано едно…

0.0000000000000

Првпат истражуван локалитетот Кале–Отовица во реонот на велешкото езеро „Младост“


Оригинален напис: Македонија – А1он на 03-11-2017.

Екипа на Народниот музеј од Велес во текот на октомври првпат истражуваше на локалитетот Кале-Отовица на територијата на велешкото езеро „Младост“. Како што информира за медиумите археологот д-р Анита Василкова Мидоска, раководител на проектот, истражувањата се одвивале со сондажни археолошки…

0.0000000000000

ВМРО-ДПМНЕ: Сè што СДСМ ќе сруши, ќе го обновиме кога ќе се вратиме на власт


Оригинален напис: Meta.mk на 03-11-2017.

ВМРО-ДПМНЕ порача вечерва дека сè што СДСМ „ќе сруши и уништи од она што е создадено веднаш по враќањето на власт ќе биде обновено и вратено таму каде што било и такво како што било“. Опозициската партија се закани и…

0.0000000000000

Мажот застрелан во Аеродром во болница бил донесен мртов


Оригинален напис: Meta.mk на 03-11-2017.

Мажот што денеска околу 17.40 часот бил застрелан со огнено оружје во скопската населба Аеродром, во Клиниката за хируршки болести „Свети Наум Охридски“ бил донесен мртов, информираше Министерството за здравство. Потоа лекарите се обидувале да го реанимираат цели 40 минути,…

0.0000000000000

Двајца напаѓачи пукале во Јанушев


Оригинален напис: Фокус на 03-11-2017.

Не еден, туку двајца напаѓачи пукале во Мартин Јанушев, кој попладнево беше убиен во населба Аеродром, дознава Фокус од неофицијални извори. Според нашите избори, Јанушев бил поранешен фудбалер, а во последниот период се занимавал со кик-бокс. Поплднево тој беше застрелан…

0.0000000000000

Почина фудбалерот кој беше застрелан во Аеродром


Оригинален напис: Македонија – А1он на 03-11-2017.

Фудбалерот Мартин Јанушев, кој што беше застрелан пред влезот на зградата во која што живее во Аеродром подлегнал на повредите. Тој во клиниката за хируршки болести „Св. Наум Охридски“ бил донесен без знаци на живот, а лекарите 40 минути се…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock