adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Спорот за името ќе биде решен наскоро и без референдум, тврди Османи


Оригинален напис: Meta.mk на 02-11-2017.

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи во интервју за емисијата „Патот кон“ на телевизијата „Алсат-М“ изјави дека разликите околу името со Грција ќе бидат решени наскоро. Тој тврди и дека Македонија може да избегне референдум за ова прашање, благодарение…

0.0000000000000

Судот на Груевски не му го врати пасошот поради висината на казната затвор, имотот и другите постапки против него


Оригинален напис: Македонија – А1он на 02-11-2017.

Апелациониот суд ја објави одлуката со која го одбива барањето на адвокатите на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски да му биде вратен пасошот за да може да патува надвор од земјата. Причините поради кои судиите одлучиле да не ја прифатат…

0.0000000000000

Рауфи: УБК ја донесе групата во Диво Насеље


Оригинален напис: Фокус на 02-11-2017.

Адвокатот на одбраната во случајот „Диво Насење“, Насер Рауфи, во вечерашното гостување на телевизија Телма рече дека сега веќе осудените терористи во Диво Насеље биле донесени од УБК. На прашањето зошто тие прифатиле, Рауфи вели дека биле изманипулирани под превезот…

0.0000000000000

Снимател на ТВ 21 задржан во полициска станица под сомнение дека ја снимил судијката од Диво Насеље


Оригинален напис: Фокус на 02-11-2017.

Снимателот Ибрахим Мамути на ТВ 21 беше задржан во полициска станица 6,5 часа, поради тоа што полицијата се сомневала дека ја снимил судијката од Диво насеље, објави телевизијата 21. „Денеска околу 12:30 минути влеговме во судница за да направиме инсерти…

0.0000000000000

Во Куманово презентирано едукативно видео „Да зборуваме, моето здравје е мое право“


Оригинален напис: Македонија – А1он на 02-11-2017.

Во рамки на проектот „Унапредување на достапноста до здравствената заштита на жените Ромки“, вечерва во Куманово во присутво на млади, претставници од здравствени установи и образовни институтции, Националниот Ромски Центар го промовираше филмот под мотото „Да зборуваме, моето здравје е…

0.0000000000000

ДИК ги отфрли приговорите на Беса, Алијанса за Албанците и на НДМ


Оригинален напис: Meta.mk на 02-11-2017.

Државната изборна комисија (ДИК) на денешната седница, која заврши вечерва, ги разгледа и ги отфрли сите приговори поднесени од партиите Беса, Алијанса за Албанците и НДМ за гласање, сумирање и утврдување на резултатите од вториот круг на локалните избори, што…

0.0000000000000

Османи: Спорот со името ќе биде решен наскоро без референдум


Оригинален напис: Македонија – А1он на 02-11-2017.

Вицепремиерот за евроинтеграции Бујар Османи смета дека разликите околу името со Грција ќе бидат решени наскоро. Тој во емисијата „Патот кон“ на телевизијата Алсат-М, тврди и дека Македонија може да избегне референдум благодарение на решение кое би произлегло од промената…

0.0000000000000

Здружението на лекари по општа семејна медицина одбележува 70 години постоење


Оригинален напис: Македонија – А1он на 02-11-2017.

Здружението на лекари по општа семејна медицина е клучен фактор во креирањето на здравствената политика во Република Македонија. Како член на Македонското лекарско друштво, Здружението уште од формирањето до денес како императив си ја постави континуираната медицинска едукација и професионален…

0.0000000000000

Вук Јеремиќ најголем фан на Заев: Тој е најценетиот лидер од Западен Балкан во светот


Оригинален напис: Фокус на 02-11-2017.

Поранешниот министер за надворешни работи на Република Србија, Вук Јеремиќ, денеска на Инстаграм објави фотографија од обраќањето на македонскиот премиер, Зоран Заев на Самитот Македонија 2025 и напиша: -Одличен говор на премиерот на Македонија, Зоран Заев на Самитот Македонија 2025…

0.0000000000000

ДИК ги отфрли приговорите на БЕСА, Алијанса за Албанците и на НДМ


Оригинален напис: Македонија – А1он на 02-11-2017.

Државната изборна комисија вечерва на седница ги разгледа и ги отфрли сите приговори поднесени на постапката за гласање, сумирање и утврдување на резултатите од вториот круг на локалните избори 2017 година. Како што изјави за МИА портпаролот на ДИК Љупка…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock