adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Косана до Стефан Богоев: Богац, ти честитам, ама и ќе ти дишам во врат!


Оригинален напис: Фокус на 01-11-2017.

Поранешната пратеничка од ВМРО ДПМНЕ, Косана Мазнева ја изненади јавноста со својата отворена порака до Стефан Богоев, новиот градоначалник на Општина Карпош. Таа му ја честиташе победата на изборите и го предупреди дека ќе му диши во врат за време…

0.0000000000000

Без вода дел од Центар и Карпош


Оригинален напис: Македонија – А1он на 01-11-2017.

Поради реконструкција на водоводна мрежа на булеварот „Митрополит Теодосије Гологанов“ бб, утре од осум часот прекинато водоснабдување ќе имаат дел од корисниците од Веро Тафталиџе до Т.Ц. „Олимпико“, како и една зграда од улицата „Прашка“. Поради дефект на цевка, без…

0.0000000000000

Ѓорчев гостуваше на Телма, не одговори на ниту едно прашање


Оригинален напис: Фокус на 01-11-2017.

Влатко Ѓорчев од ВМРО-ДПМНЕ вечерва гостуваше на Топ Тема не телевизија Телма, а водителката Снежана Лупевска Созен речиси и да не доби одговор на ниту едно од поставените прашање. На секое прашање, Ѓорчев почнуваше да набројува наводни нерегуларности од изборниот…

0.0000000000000

Седма година по ред, Ангела Меркел е највлијателна жена според магазинот „Форбс“


Оригинален напис: Meta.mk на 01-11-2017.

Влијателниот магазин „Форбс“ ја прогласи германската канцеларка Ангела Меркел за највлијателна жена во светот за 2017 година. Меркел на врвот на листата на „Форбс“ се наоѓа веќе седма година по ред. Листата на 100 највлијателни жени беше објавена денска. World's…

0.0000000000000

Нема докази дека Русија се вмешала во изборите во Велика Британија, смета Џонсон


Оригинален напис: Meta.mk на 01-11-2017.

Британскиот министер за надворешни работи, Борис Џонсон изјави денеска дека нема докази дека Русија се мешала во изборите во Велика Британија. „Не видов никакви докази. Колку што знам, Русија немаше никаква улога“, одговорил Џонсон на новинарско прашање во врска со…

0.0000000000000

Заев се сретна со чешкиот амбасадорот Томан


Оригинален напис: Фокус на 01-11-2017.

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев, денеска имаше средба со амбасадорот на Република Чешка, Мирослав Томан. Премиерот Заев ја нагласи досегашната поддршка на Република Чешка во многу области, и особено ја издвои соработката на двете земји во делот…

0.0000000000000

0.0000000000000

Потребна е поголема искористеност на ИПА-средствата за поврзување на регионот


Оригинален напис: Meta.mk на 01-11-2017.

Наша обврска е што повеќе да ги искористиме средствата предвидени за инфраструктурно и енергетско поврзување на земјите од Западниот Балкан, рече вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи на координативниот министерски состанок на Националниот ивестициски комитет (НИК). Како национален координатор за…

0.0000000000000

Заев на средба со амбасадорот на Чешка Томан: Не охрабрува интересот на бизнисмените од Чешка да инвестираат во нашата земја


Оригинален напис: Македонија – А1он на 01-11-2017.

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев, денеска имаше средба со амбасадорот на Република Чешка, Мирослав Томан. Во срдечниот разговор, премиерот Заев му посака добредојде и успешна работа на амбасадорот Томан, кој од своја страна истакна дека му е…

0.0000000000000

Лукаревска: Затворањето фирми кои не издаваат фискални сметки не е реваншизам, туку спроведување на закон


Оригинален напис: Фокус на 01-11-2017.

Директорката на Управата за јавни приходи, Сања Лукаревска во вечерашното гостување на Канал 5 рече дека не е точно дека има селективност во издавањето фискални сметки, како и дека затворањето на фирми кои не издаваат фискални сметки не е реваншизам,…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock