adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Талевски ги смени улогите, од градоначалник повторно станува Двојче


Оригинален напис: Фокус на 28-10-2017.

Владимир Талески нема да се повлече од јавноста. Веќе нема да го гледаме во градоначалничкиот кабинет, туку на театарските штици. По три четиригодишни градоначалнички мандати, тој денеска покрена постапка за да се врати како актер во Битолскиот народен театар, пишува…

0.0000000000000

Основачот на Амазон стана најбогат човек на светот


Оригинален напис: Фокус на 28-10-2017.

Основачот на Amazon, Џеф Безос, се врати на првото места на листата на најбогати луѓе во светот оваа недела благодарение на зголемувањето на неговото богатство за 7 милијарда долари преку ноќ. Цената на акциите на Amazon се зголемија откако беше…

0.0000000000000

Дали вечерашното менување на времето ќе биде последно?


Оригинален напис: Македонија – А1он на 28-10-2017.

Европјаните вечерва ќе ги поместат часовниците за еден час наназад, а можно е тоа да го прават за последен пат во нивните животи. Имено, околу 70 пратеници во Европскиот парламент побараа укинување на промената на времето два пати годишно. Тие…

0.0000000000000

Крвава тепачка на двајца полицајци од ПС Драчево, едниот завршил со скршен нос


Оригинален напис: Фокус на 28-10-2017.

Крвава тепачка синоќа се случила во полициската станица Драчево, дознава „Фокус“, од добро упатени извори. Според нашите информации, во тепачката учествувале помошник командир и шеф на смена, при што во инцидентот и двајцата се здобиле со повреди, а едниот од…

0.0000000000000

При поправка на трактор починал жител на Св. Николе


Оригинален напис: Фокус на 28-10-2017.

Педесетгодишен жител на светиниколското село Амзабегово починал во несреќен случај, додека поправал приклучна машина за трактор. Како што информираат од МВР, несреќата се случила околу 14 часот, кога при поправката на приклучната машина за трактор, која била подигната на бетонски…

0.0000000000000

Сообраќајот по претежно суви коловози


Оригинален напис: Македонија – А1он на 28-10-2017.

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. Како што соопшти АМСМ, интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен, а на граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.…

0.0000000000000

Уште 50 гостиварци со симптоми на труење, се препорачува флаширана вода за пиење


Оригинален напис: Фокус на 28-10-2017.

Педесетина нови лица со симптоми на повраќање, дијареа и покачена температура, се регистрирани во изминатот деноноќие во гостиварската општа болница, со што бројката на затруени се искачи на близу 500, објави телевизија Алфа. Првичните анализи на водата во Гостивар, покажа…

0.0000000000000

Омбудсман: Дел од затворениците не гласаа поради истекот на важноста на личните карти


Оригинален напис: Meta.mk на 28-10-2017.

Од канцеларијата на народниот правобранител реагираат дека, како и за гласањето во првиот круг на локалните избори, така и денеска, дел од затворениците не гласале поради истекот на важноста на нивните лични карти. Советникот на Народниот правобранител, Зоран Билбиловски рече…

0.0000000000000

Глигоров: Загадувањето е посериозен смртоносен проблем од пушењето!


Оригинален напис: Фокус на 28-10-2017.

Како аргумент се кажува дека на социјалните мрежи имало 3500 пријавени или не знам колку, кои се изјаснуваат против. И тоа за кусо време. ОК, да кажеме дека е така. Многу поважно би било да се направи анкета од истите…

0.0000000000000

Мемети: На 237 затвореници повторно не им беше дозволено да гласаат


Оригинален напис: Фокус на 28-10-2017.

Народниот правобранител Иџет Мемети реагира дека на ниво на цела држава околу 50 проценти од затворениците и во првиот круг но и сега не можат да го исполниле своето право на глас од различни причини. Голем дел од овие затвореници…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock