adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Шпанска треска


Оригинален напис: okno.mk/statii на 27-10-2017.

Зошто независна Каталонија баш сега, во рамките на една демократска, правна држава, која гарантира широки автономни права и која на Каталонците им обезбедува мир и благосостојба? повеќе…

0.0000000000000

За вториот круг избори акредитирани 5.101 домашни и 473 странски набљудувачи


Оригинален напис: Македонија – А1он на 27-10-2017.

За вториот круг од Локалните избори во Македонија што ќе се одржи утре, Државната изборна комисија (ДИК) акредитираше 5.101 домашни и 473 странски набљудувачи, како и 20 странски новинари. ДИК за вториот круг од изборите акредитираше дополнителен број набљудувачи и…

0.0000000000000

Заврши кампањата, молк пред неделните локални избори


Оригинален напис: Македонија – А1он на 27-10-2017.

На полноќ заврши изборната кампања за вториот круг од локалните избори што ќе се одржи утре и започна изборниот молк. Во периодот на молкот, медиумите не смеат да емитуваат ниту еден од облиците на изборно медиумско претставување. – При известувањето…

0.0000000000000

Ахмети во Сарај побара поддршка за Блерим Беџети


Оригинален напис: Македонија – А1он на 27-10-2017.

Лидерот на Демократската унија за интеграција (ДУИ) Али Ахмети, вечерва во Сарај побара поддршка за кандидатот за градоначалник на оваа општина, Блерим Беџети. Ахмети, исто така, му честиташе на Беџети за резултатот постигнат на 15 октомври, посакувајќи победата и во…

0.0000000000000

Владата по итна постапка купува инкубатори за клиниките


Оригинален напис: Фокус на 27-10-2017.

Владата на Република Македонија на денешната седница донесе одлука за измена на распоредот на средствата во посебниот дел утврден со Буџетот на Република Македонија за 2017 година, за да се обезбедат финансиски средства за набавка на соодветните инкубатори во итна…

0.0000000000000

Груевски во Драчево на испомош на Тарчуловски: СДСМ сака да насели мигранти од Африка


Оригинален напис: Фокус на 27-10-2017.

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски денеска беше на последниот митинг на партијата во Драчево, каде рече дека премиерот Зоран Заев правел редифинирање на државата. -Тоа се гледа во шест точки – промена на името и идентитетот на македонскиот народ, штетен…

0.0000000000000

Груевски на завршен митинг во Драчево побара поддршка за Трчуловски


Оригинален напис: Македонија – А1он на 27-10-2017.

ВМРО-ДПМНЕ вечерва одржа завршен митинг во скопско Драчево, каде лидерот на партијата Никола Груевски побара поддршка за нивниот кандидат за градоначалник на Кисела Вода, Јохан Трчуловски. Груевски со обвинувања за политиките на Владата на СДСМ која ја нарече марионетска и…

0.0000000000000

Села и Касами на средби со граѓани во Струга


Оригинален напис: Македонија – А1он на 27-10-2017.

Лидерите на Алијансата за Албанците Зијадин Села и на движењето Беса Билал Касами, денеска имаа средби со граѓани во Струга. Касами и Села заедно имале обраќања пред жителите на овој град, на кои било истакнато дека поддршката за Села претставува…

0.0000000000000

Лика: Универзитетот „Мајка Тереза“ чекор кон перспективите и придонес кон иднината


Оригинален напис: Македонија – А1он на 27-10-2017.

Вицепремиерот задолжен за спроведување на Рамковниот договор и политички систем Хазби Лика, денеска присуствуваше на свечена академија организирана од Универзитетот „Мајка Тереза“, по повод првата годишнина од основањето. – Основањето на ваквите институции за мене претставува чекор кон перспективите и…

0.0000000000000

Шпанскиот премиер ја отпушти каталонската влада


Оригинален напис: Meta.mk на 27-10-2017.

Премиерот на Шпанија, Маријано Рахој, вечерва соопшти дека ја отпушта владата на регионот Каталонија, откако регионалниот парламент прогласи Каталонска република, односно независност од Шпанија, јавија светските медиуми. Парламентот на Каталонија исто така е распуштен, според гласањето на Сенатот на Шпанија,…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock