adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Ниска свест за сексуалното вознемирување


Оригинален напис: okno.mk/statii на 26-10-2017.

Сексуалното вознемирување и сексуалното насилство врз жените остануваат голем проблем во македонското општество, но за него ретко се говори јавно. повеќе…

0.0000000000000

Британија на крстопат


Оригинален напис: okno.mk/statii на 26-10-2017.

Силата на секое општество е во луѓето, па има смисла да се развива економијата така што ќе тргнеме од основата или од средината, па нагоре. повеќе…

0.0000000000000

0.0000000000000

АРХИВА Не ми даваат трајна инвалидска пензија, без две нозе сум била работоспособна!


Оригинален напис: Фокус на 26-10-2017.

Текстот е објавен на 18 август, 2017 година во неделникот „Фокус“ во бројот 1141 Пишува: Ирена МУЛАЧКА „Фокус“ пред речиси една година ја објави трагичната приказна за 53-годишната Снежана Караџовска од Скопје, која во тешка сообраќајна несреќа во која македонски…

0.0000000000000

(АРХИВА)УПРАВНИОТ ОДБОР НА „АГРО ЛОЗАР“ АД БОГДАНЦИ ОБВИНУВА: Откако не плативме рекет од 50.000 евра, Министерството за земјоделие нѐ уништи!


Оригинален напис: Фокус на 26-10-2017.

Текстот е објавен на 24 септември 2015 година, во неделникот „Фокус“, број 1042 Пишува: Валентина Стојанчевска Рекетот на кој се изложени фирмите, за да можат нормално да функционираат, со години е јавна тајна. Тие ќе ја „освежат“ партијата, локалниот или…

0.0000000000000

Груевски: В недела да им одговориме со пркост


Оригинален напис: Македонија – А1он на 26-10-2017.

ВМРО-ДПМНЕ е партија која секогаш била и ќе биде заштитник на македонските национални интереси и заштитиник на државата и сите граѓани во неа. Ние сме со вас и во добро и во лошо, и во убави времиња и во тешки…

0.0000000000000

Медиум близок до ВМРО-ДПМНЕ извести дека Митко Кожувчанка е задржан во полиција, тој демантира


Оригинален напис: Фокус на 26-10-2017.

Медиум близок до ВМРО ДПМНЕ вечерва информираше дека Митко Јанчев, кандидат за градоначалник на Кавадарци од ВМРО ДПМНЕ бил задржан повеќе од еден час во полициска станица. -Поминаа триесетина дена откако кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ за Кавадарци беше застанат…

0.0000000000000

АРХИВА Интервју со Зијадин Села: Скандалот со прислушувањето треба да заврши со оставки и затворања!


Оригинален напис: Фокус на 26-10-2017.

Интервјуто е објавено на 27.02.2015 година во неделникот „Фокус“ во бројот 1012 Села е вклучен во самото основање на ДПА во почетокот на деведесеттите години, кога впрочем беше урнат монополот на ПДП во албанскиот политички блок. Десетина години подоцна, тој…

0.0000000000000

МВР: Пријава за кавадарчанец кој барал да се донесат по 50 гласачи


Оригинален напис: Фокус на 26-10-2017.

Министерството за внатрешни работи соопшти дека денеска во Кавадарци била доставена писмена пријава дека лицето Г.Ч. вршело притисок за собирање на гласови во корист на еден од кандидатите за градоначалник. -Г.Ч. од Кавадарци вршел притисок врз лицата С.Ј. и И.А.…

0.0000000000000

МВР: Притисок врз гласачи во Кавадарци, не е точно дека е приведен кандидат за градоначалник


Оригинален напис: Македонија – А1он на 26-10-2017.

Министерството за внатрешни работи соопшти дека денеска во Кавадарци била доставена писмена пријава дека лицето Г.Ч. вршело притисок за собирање на гласови во корист на еден од кандидатите за градоначалник. Г.Ч. од Кавадарци вршел притисок врз лицата С.Ј. и И.А.…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock