adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Факторот Нобел во економијата


Оригинален напис: okno.mk/statii на 23-10-2017.

Нобеловата награда за економија се сведува на пропагандни трикови за продажба на една мошне тажна приказна. повеќе…

0.0000000000000

ФОТО: Реформаторот Богојески со внукот на Тодор Александров


Оригинален напис: Фокус на 23-10-2017.

На денешната прослава на Денот на македонската револуционерна борба – 23 октомври, во организација на иницијаторите за реформи во ВМРО-ДПМНЕ, присуствуваше и вкунот на еден од водачите на историското ВМРО – Тодор Александров. „Бог ми даде можност, Бог ме благослови…

0.0000000000000

(ВИДЕО) Екс пратеникот Васко Наумовски се приклучи на реформаторите


Оригинален напис: Македонија – А1он на 23-10-2017.

Пратеникот од Австралија на ВМРО-ДПМНЕ од минатиот состав, Васко Наумовски им даде поддршка на иницијаторите за реформи во ВМРО-ДПМНЕ. Тој кажа дека се приклучува кон барањата за реформи во партијата и истакна дека Македонија треба што побрзо да влезе во…

0.0000000000000

Заев: Сплотени и единствени можеме да испорачаме резултати за сите


Оригинален напис: Македонија – А1он на 23-10-2017.

Само позитивниот однос, сплотени и единствени можеме да испорачаме резултати за сите. Доста беа делби и поделби во Македонски Брод и во Македонија, ова вечерва го истакна претседателот на СДСМ и премиер Зоран Заев од митингот во Македонски Брод. Заев…

0.0000000000000

Обвинителството ја истражува улогата на тајните агенти на „крвавиот четврток“


Оригинален напис: Фокус на 23-10-2017.

Одделот за организиран криминал и корупција при Јавното обвинителство ги истражува сомнежите дека на 27 април во Собранието имало и тајни агенти на безбедносните служби, која била улогата на тајните агенти, нивниот мотив и влијание кон фактичката состојба во насилството…

0.0000000000000

(ВИДЕО) Богојески: Остануваме посветени на нашиот антикомунизам и нашата борба за демократија и слобода


Оригинален напис: Македонија – А1он на 23-10-2017.

Веруваме во правна држава и владеење на правото, а не на волјата на поединците. Веруваме во традицијата и верата, во праведноста, семејството и семејните вредности, рече Петар Богојески на денешната прослава по повод 23 Октомври, Денот на ВМРО, организирана од…

0.0000000000000

(ВИДЕО) Михајлоски: Избор на нов лидер, потребно е реформирано ВМРО-ДПМНЕ


Оригинален напис: Македонија – А1он на 23-10-2017.

Иницијаторот за реформи во ВМРО-ДПМНЕ, Александар Михајлоски во говорот на прославата на годишнината од ВМРО повика на избор на нов лидер на партијата на демократски и слободен конгрес. -Предуслов за ова да се случи е демократски и слободен конгрес на…

0.0000000000000

Реформаторите на ВМРО бараат смена на Груевски и најавуваат напуштање на белиот дворец


Оригинален напис: Фокус на 23-10-2017.

Иницијаторите за демократизација и модернизација на ВМРО-ДПМНЕ, на денешната прослава на Денот на македонската револуционерна борба, побараа демократски конгрес на кој членовите ќе изберат нов лидер на партијата. -ВМРО-ДПМНЕ со изградба на Белиот дворец го напушти идентитетот од народна партија…

0.0000000000000

(ВИДЕО) Груевски: Нашата основна цел беше отворање на нови работни места, така ќе продолжиме и во иднина


Оригинален напис: Македонија – А1он на 23-10-2017.

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски вечерва во Таринци, општина Карбинци потенцираше дека дека таму во 2006 година имало 280 вработени, а на крајот на 2016. имало 55о вработени. – Нашата основна цел во изминатиот период беше отворање на нови работни…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock