adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Груевски: Некој и даде 20 милиони евра на СДСМ за изборен поткуп


Оригинален напис: Фокус на 22-10-2017.

СДСМ видоа дека не можат да се мерат со нас и удрија на криминални измами, рече денеска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски од партискиот митинг во Љубанци. -Во првиот круг видовме како СДСМ организира избори, страв и притисоци на сите…

0.0000000000000

Груевски: Нудиме концепт на нови инвестиции и работни места


Оригинален напис: Македонија – А1он на 22-10-2017.

Нудиме концепт во кој ќе нема неасфалтирани и неосветлени улици, а ќе има нови инвестиции и работни места, истакна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски на вечерашниот митинг во Љубанци. – Во општина Бутел кога во 2006-та година дојдовме на власт…

0.0000000000000

Заев: Финансиски ќе ги консолидираме општините


Оригинален напис: Македонија – А1он на 22-10-2017.

Првата работа што ќе ја направиме како централна власт е веднаш да интервенираме финансиски да ги стабилизираме општините, најави лидерот на СДСМ Зоран Заев од митингот во Демир Капија. – Јас знам дека сите општини во Македонија должат 382 милиони…

0.0000000000000

(ВИДЕО) Миленко Неделковски: Ме гледале 10.000 луѓе, а Груевски само 3.000


Оригинален напис: Македонија – А1он на 22-10-2017.

„Чувството кога мојата емисија постирана пред 14 часа ја гледале 10.000 луѓе, а емисијата со интервјуто на Никола Груевски постирана пред 24 часа ја гледале 3.000 луѓе“, напиша Миленко Неделковски Тој во емисијата кажа дека освен СДСМ и странскиот фактор,…

0.0000000000000

Захариева: Бугарија и Грција се подготвени да и помогнат на Македонија со реформите за ЕУ


Оригинален напис: Meta.mk на 22-10-2017.

Бугарија и Грција се подготвени да и помогнат на Македонија да ги спроведе реформите неопходни за отпочнување на преговорите за членство во Европската Унија, изјави вицепремиерката и министерка за надворешни работи на Бугарија, Екатерина Захариева, во интервју за бугарското радио…

0.0000000000000

Костовски: Над 80 проекти за просперитет и сигурна иднина на сите во Бутел


Оригинален напис: Македонија – А1он на 22-10-2017.

Мојата програма со над 80 проекти ветува просперитет и сигурна иднина за вашите деца, за општина Бутел, истакна кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник Дарко Костовски на вечерашниот митинг во Љубанци. – Тука сум роден, тука ќе останам, тука планирам да…

0.0000000000000

Неготинчани вознемирени од крвави шприцови на места каде играат деца


Оригинален напис: Фокус на 22-10-2017.

Дрогата станува се поприсутна во животот на младите во Неготино, мал град кој отсекогаш важел за мирно место за живеење. Во изминативе две недели, граѓани од централното подрачје речиси секое утро забележувале крвави шприцови, празни пакувања од апмули и лекови,…

0.0000000000000

Захариева: Софија и Атина се подготвени да му помогнат на Скопје за реформите


Оригинален напис: Македонија – А1он на 22-10-2017.

Бугарија и Грција се подготвени да и помогнат на Македонија за спроведување на реформите за отпочнување на преговорите за членство во ЕУ, изјави вицепремиерот и министер за надворешни работи на Бугарија Екатерина Захариева. – Потребно е прво да се изгради…

0.0000000000000

(ВИДЕО) Заев: Субвенции и земјиште ќе добиваат вистинските земјоделци


Оригинален напис: Македонија – А1он на 22-10-2017.

Изградба на современен откупен и дистрибутивен центар, надградба на канализацискиот систем, централна санитарна депонија и целосна поддршка од Владата, најави лидерот на СДСМ Зоран Заев на вечерашниот митинг во Росоман. Заев вети и поддршка за еколошко производство, капитални проекти за…

0.0000000000000

Светска премиера на „Бикини Мун“ на Манчевски на фестивалот во Сао Пауло


Оригинален напис: Meta.mk на 22-10-2017.

Петтиот игран филм на Милчо Манчевски „Бикини Мун“ вчера ја имаше светската премиера на фестивалот во Сао Пауло, Бразил. Филмот го претстави директорката на фестивалот Рената де Алмеида и ќе има вкупно пет проекции во програмата специјални презентации. Манчевски пред…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock