adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Ништо не се променило од создавањето на светот


Оригинален напис: okno.mk/statii на 21-10-2017.

еден кит лежи на дното полн со планктон и детски играчки на брегот мајките ги успокојуваат децата со ветувања за нови играчки повеќе…

0.0000000000000

Груевски: Гласачите не казнија бидејќи се оддалечивме од традиционалните политики


Оригинален напис: Meta.mk на 21-10-2017.

ВМРО-ДПМНЕ беше казнета од своите гласачи бидејќи во изминатиот период партијата се оддалечи од традиционалните политики и се обиде да им се допадне на „некои други“, рече лидерот на опозициската партија, Никола Груевски во вечерашното интервју на телевизијата „Алфа“. –…

0.0000000000000

Груевски: ОБСЕ замижуваше пред изборните нерегуларности, амбасадорите не сакаа да реагираат


Оригинален напис: Фокус на 21-10-2017.

Никола Груевски во вечерашното интервју на Алфа се пожали дека ОБСЕ/ОДИХР замижувале пред наводните изборни нерегуларности, но и откри дека барал помош од странските амбасадори, иако пред неколку месеци им порача да не се мешаат во внатрешните работи на Македонија.…

0.0000000000000

(ВИДЕО) Смилевски: Изградбата на поликлиника е од витално значење за граѓаните на Бутел


Оригинален напис: Македонија – А1он на 21-10-2017.

Општина Бутел, на чија што територија живеат повеќе од 50.000 луѓе, е единствена во Град Скопје која нема поликлиника. Идната општинска власт ќе мора да иницира соработка со Министерството за здравство за изградба на поликлиника на територија на општина Бутел,…

0.0000000000000

Беџети: Главен столб на општеството се младите


Оригинален напис: Македонија – А1он на 21-10-2017.

Главен столб на општеството се младите. Младите се иднината, младите беа тие што ја донесоа големата победа на Сарај, заедно ќе продолжиме уште посилно во иднина, порача денеска кандидатот за градоначалник на општина Сарај од ДУИ, Блерим Беџети на средбата…

0.0000000000000

Груевски ќе се жртвува за насилниците од 27 април: Нека ме уапсат мене и раководството на ВМРО-ДПМНЕ


Оригинален напис: Фокус на 21-10-2017.

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, вечерва во интервју на Алфа прво се огради од насилниците кои упаднаа во Собранието на крвавиот четврток и рече дека ниту ги организирал, ниту ги повикал да влезат во Собранието, а потоа се понуди да…

0.0000000000000

Заев: Народот очекува резултат, очекува работа, доаѓа време на чесни политичари


Оригинален напис: Македонија – А1он на 21-10-2017.

Јасно е во кој правец се движи државата, победивме по цела Македонија, добиваме чест и одговорност од нашиот народ. Нашиот народ очекува резултат, очекува работа. Такво време ако димензионираме пред нас ве уверувам дека сите ќе бидеме горди оти живееме…

0.0000000000000

Груевски: МВР го прислушува раководството на ВМРО-ДПМНЕ и УБК има отворено досие за нас


Оригинален напис: Фокус на 21-10-2017.

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски во вечерашното интервју на Алфа рече дека имале информација дека стотина луѓе од ВМРО-ДПМНЕ се прислушувани. -Имаме информација дека целото раковоство на ВМРО-ДПМНЕ е прислушувани. Тоа е организирано. Второ, во УБК отворено е досие под…

0.0000000000000

Груевски: Не бегам од одговорност, ама за тоа ќе се дискутира по изборите


Оригинален напис: Фокус на 21-10-2017.

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, вечерва е гостин на телевизија Алфа, каде дојде со повеќе од половина час задоцнување. Зборуваше дека изборниот резултат се должи на притисоци и поткуп од СДСМ, а второстепено на тоа што ВМРО-ДПМНЕ се обидела да…

0.0000000000000

Неутронска бомба


Оригинален напис: okno.mk/statii на 21-10-2017.

ништо нема да биде урнато куќите ќе си стојат улиците ќе си стојат црешата во дворот ќе си стои само нас нема да нѐ има повеќе…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock