adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Колку и каде трошеа партиите во изборната кампања


Оригинален напис: okno.mk/statii на 20-10-2017.

Партиите велат дека главно се финансираат од донации од членовите на раководствата и нивните семејства, како и од приходи што ги поседуваат самите партии. повеќе…

0.0000000000000

Зошто „Злосторство и казна“ и после 150 години е политички релевантна


Оригинален напис: okno.mk/statii на 20-10-2017.

Описот на тензиите помеѓу индивидуалното, заедничкото и модерното го надминува политичкото ниво и нималку не губи од својата релевантност. повеќе…

0.0000000000000

Зошто „Злосторство и казна“ и после 150 години е политички релевантна


Оригинален напис: okno.mk/statii на 20-10-2017.

Описот на тензиите помеѓу индивидуалното, заедничкото и модерното го надминува политичкото ниво и нималку не губи од својата релевантност. повеќе…

0.0000000000000

Таравари за изјавата на Заев: Ќе го победам Бејта, бидејќи тој беше дел од криминалот


Оригинален напис: Фокус на 20-10-2017.

Ќе го победам Бејта во Гостивар, бидејќи тој беше дел од криминалот во Гостивар, е реакцијата на Арбен Таравари дадена за „Фокус“ по однос на вечерашната изјава на премиерот Заев. Заев во Гостивар побара поддршка за кандидатот на ДУИ, Незат…

0.0000000000000

ДУИ: Немало средба Ахмети – Тачи


Оригинален напис: Македонија – А1он на 20-10-2017.

Демократската унија за интеграција (ДУИ) вечерва демантира дека имало средба меѓу лидерот на партијата Али Ахмети и претседателот на ДПА Мендух Тачи. Во соопштението од ДУИ се демантираат вестите објавени во некои портали на албански јазик дека претседателот на партијата…

0.0000000000000

Пријава за изборен поткуп во Кавадарци


Оригинален напис: Фокус на 20-10-2017.

По пријава на Г.В. (40) од Росоман, денеска во полициската станица во Кавадарци е повикан на разговор М.Д. (37) од Росоман поради постоење на основано сомневање дека сторил кривично дело предвидено во член 160 став 1 од Кривичниот законик „Повреда…

0.0000000000000

Никола Митревски Кољо негира дека им бил логистика на Грујевски и Бошковски


Оригинален напис: Фокус на 20-10-2017.

Вечерва во редакцијата на Телевизија 24 со реакција се јави, Никола Митревски – Кољо. Во писмениот допис вели: „Во мое лично име, сакам да демантирам дека требало на некого да помогнеме и да пречекаме или пак логистика да бидеме за…

0.0000000000000

Саше Политико: Минчо Јорданов ме нападна и ми го скрши телефонот


Оригинален напис: Македонија – А1он на 20-10-2017.

Саше Ивановски – Политико вечерва бил нападнат од страна на бизнисменот Минчо Јорданов по завршувањето на настанот за одбележување 20 години од постоењето на „Макстил“, каде како гости беа и вицепремиерот Кочо Анѓушев, претседателот Ѓорге Иванов и амбасадори. – Ме…

0.0000000000000

Села: Не ја напуштаме Владата, ние сме носители на реформите


Оригинален напис: Фокус на 20-10-2017.

Лидерот на Алијанса за Албанците Зијадин Села демантира дека партијата ќе ја напушти владината коалиција по локалните избори. Села во изјава за Алсат-М тврди дека станува збор за шпекулации кои ги шири Демократската унија за интеграции за потребите на локалните…

0.0000000000000

Поради насилствата на 27 април суспендирани 4 вработени во МНР


Оригинален напис: Meta.mk на 20-10-2017.

Министерството за надворешни работи (МНР) соопшти дека суспендирало четворица вработени кои биле во Собранието на Република Македонија при упадот и бруталните насилства на 27 април годинава. Како што се вели во соопштението, за ова Министерството за внатрешни работи (МВР) доставипо…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock