adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Музејот на современа уметност ќе им се врати на уметниците и на публиката


Оригинален напис: okno.mk/statii на 16-10-2017.

Интервју со Мира Гаќина, в.д директор на Музејот на современа уметност. повеќе…

0.0000000000000

Тарчуловски: Не се предаваме, јако до крај за ВМРО, за лавот наш гордо да се вее


Оригинален напис: Фокус на 16-10-2017.

Официјално денеска беше соопштено дека битката за градоначалник во скопската општина Кисела Вода продолжува во втор круг, откако првиот изборен круг заврши со предност од 1.500 гласови за кандидатот за градоначалник на СДСМ, Филип Темелковски наспроти неговиот противкандидат од ВМРО-ДПМНЕ,…

0.0000000000000

Убиена е новинарката која го обвини малтешкиот премиер за корупција, и поставиле бомба под автомобилот


Оригинален напис: Фокус на 16-10-2017.

Малтешката новинарка Дафне Каруана Галиција загина денеска во експлозија на автомобил, кратко време откако во својот последен блог ја опиша политичката ситуација на Малта како „очајна“, обвинувајќи ја Владата за корупција. Моќната експлозија била пријавена во полиција неколку минути по…

0.0000000000000

Поранешниот сдсмовец и сегашен пратеник Саздовски ја напушти ГРОМ


Оригинален напис: Фокус на 16-10-2017.

Гром на Стевчо Јакимовски остана само со еден пратеник во Собрание на РМ, откако и официјално, Чедомир Саздовски ја напушти партијата, пренесе сајтот Актуелно. Претседателот на Собрание, Талат Џафери , официјално потврдил за Канал5, дека добил такво барање од Саздовски.  …

0.0000000000000

Со 40.000 гласови повеќе од Трајановски, Шилегов е новиот градоначалник на Скопје


Оригинален напис: Meta.mk на 16-10-2017.

Петре Шилегов од СДСМ официјално е новиот градоначалник на Град Скопје. Според резултатите од 100 проценти обработени податоци добиени од избирачките места кои Државната изборна комисија ги објави вечерва на веб-страницата, Шилегов на изборите вчера освоил 141.125 гласови односно 50,32…

0.0000000000000

Со 40.000 гласови повеќе од Трајановски, Шилегов е новиот градоначалник на Скопје


Оригинален напис: Meta.mk на 16-10-2017.

Петре Шилегов од СДСМ официјално е новиот градоначалник на Град Скопје. Според резултатите од 100 проценти обработени податоци добиени од избирачките места кои Државната изборна комисија ги објави вечерва на веб-страницата, Шилегов на изборите вчера освоил 141.125 гласови односно 50,32…

0.0000000000000

Средба Заев-Рама: Интензивирање на економската соработка и заложбите за евро-атлантски интеграции на регионот


Оригинален напис: Македонија – А1он на 16-10-2017.

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев вечерва се сретна со премиерот на Република Албанија, кој е во Скопје за Самит100. Албанскиот премиер Рама му честиташе на премиерот Заев за фер и демократски спроведените локални избори. -Резултатите од изборите…

0.0000000000000

Пандов: ВМРО-ДПМНЕ е губитник на изборите, сега луѓето вртат глава од мене


Оригинален напис: Фокус на 16-10-2017.

ВМРО-ДПМНЕ доживеа пораз на локалните избори, што мене крајно непријатно ме изненади и не очекував да се случи, рече Александар Пандов вечерва на „Само вистина“ на Канал 5. -СДСМ го има истиот резултат од последните избори, а ВМРО-ДПНЕ изгуби 120.000…

0.0000000000000

0.0000000000000

ТМРО се сомнева во изборите, поднесе 675 приговори


Оригинален напис: Фокус на 16-10-2017.

Политичката партија ТМРО вечерва до Општинските изборни комисии и градот Скопје, поднела приговори за сите 675 избирачки места на територија на Скопје . -ТМРО има сомнеж  во веродостојноста на изборните резултати со оглед на електронскиот начин на испраќање податоци од…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock