adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Бетиан до кавадарчани: Силата на парите е немоќна пред силата на правдата!


Оригинален напис: Фокус на 15-10-2017.

Кавадарци ќе го добие својот градоначалник на 29 октомври, за кога е закажан вториот круг на гласање. Граѓаните ќе имаат можност да изберат помеѓу Бетиан Китев од СДСМ и Митко Јанчев од ВМРО ДПМНЕ.

Вечерва Китев им порача на кавадарчани дека победата низ цела Македонија ќе ја крунисаат и со победа во Кавадарци. -Почитувани пријатели, благодарам за целата енергија и жар во оваа кампања. Покажавме дека силата на парите е немоќна пред силата на правдата и чесноста.

Убедливата победа низ цела Македонија ќе ја крунисаме со победа и во Кавадарци. Веќе имаме мнозинство во Советот , таа предност ќе ја заокружиме со победа и за градоначалник. Да живее Кавадарци! – изјави Китев. Битката за гласови помеѓу Китев и Јанчев беше постојано напната. Неофицијално, Јанчев имал околу 700 гласови предност, но во тек на утрешниот ден се очекуваат и официјалните резултати.

 0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock