adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Гласале 70 отсто од затворениците, ДИК ќе утврдува дали некои биле спречени да гласаат


Оригинален напис: Meta.mk на 14-10-2017.

Одѕивот на затворениците во казнено-поправните установи на гласањето за локалните избори што се одржа денеска, ден пред изборите, според првичните податоци на Државната изборна комисија е меѓу 68 и 70 проценти. До ДИК нема пријави за инциденти на избирачки места,…

0.0000000000000

Нинџа за ТВ24: Ме претресуваа Алфи и ме прашаа дали имам нешто недозволено


Оригинален напис: Фокус на 14-10-2017.

По два часа распит во полициската станица Автокоманда, Александар Василевски – Нинџа беше пуштен, објави ТВ24. Во изјава за ТВ 24 вели дека бил случајно сопрен на улица додека се возел со својот пријател, Блаже Петровски, вработен во Шестата управа…

0.0000000000000

Половина од затворениците не гласале, потврди народниот правобранител


Оригинален напис: Фокус на 14-10-2017.

Дека половина од затворениците не гласале потврди и народниот правобранител Иџет Мемети, по направениот убид во затворот „Идризово“. Од канцеларијата на народниот правобранител велат дека причината за тоа што ги немало во избирачкиот список е последица на фактот што дел…

0.0000000000000

Одѕивот кај затворениците 70 отсто, ДИК ќе утврдува дали некои се спречени да гласаат


Оригинален напис: Македонија – А1он на 14-10-2017.

Одѕивот на затворениците во казнено-поправните установи на гласањето за локалните избори што се одржа денеска, ден пред изборите, според првичните податоци на Државната изборна комисија е меѓу 68 и 70 проценти. До ДИК нема пријави за инциденти на избирачки места,…

0.0000000000000

Прекршен изборниот молк во Новаци: Се асфалтирала улица


Оригинален напис: Македонија – А1он на 14-10-2017.

Според неофицијални информации, работници денеска во селото Далбеговци, општина Новаци асфалтирале улица со што е прекршен изборниот молк. Според законот на денот на изборниот молк е забрането да се вршат општински изведби, бидејќи тоа се смета за промоција на актуелното…

0.0000000000000

0.0000000000000

Штерјев: Не смееме да ја ставиме главата во песок, СЈО треба да продолжи да работи


Оригинален напис: Фокус на 14-10-2017.

Во интервју за „360 Степени“ претседателот на Совет на јавни обвинители Коле Штерјев зборуваше за судбината на СЈО. – Тоа ќе мора да се направи на ниво на законско решение, да се втопи во составот на хиерархијата на обвинителската пирамида,…

0.0000000000000

Пожар на Плетвар


Оригинален напис: Македонија – А1он на 14-10-2017.

Голем пожар попладнево може да се забележи во околината на Плетвар. Гори шума, но нема никој да го гасне огнот. Иститот потег кај Плетвар беше зафатен со оган и во текот на летните горештини. Пожар на Плетвар was last modified:…

0.0000000000000

Приведени Александар Василевски – Нинџа и Блаже Петровски


Оригинален напис: Македонија – А1он на 14-10-2017.

Полицијата денеска ги привела Александар Василевски Нинџа и Блаже Петровски, вработен во Шесттата управа во МВР, а суспендиран поради настаните во Собрание од 27 април. На Петровски, како што неофицијално се дознава му било одземено службеното оружје, а кај него…

0.0000000000000

Приведени Александар Василевски – Нинџа и Блаже Петровски


Оригинален напис: Македонија – А1он на 14-10-2017.

Полицијата денеска ги привела Александар Василевски Нинџа и Блаже Петровски, вработен во Шесттата управа во МВР, а суспендиран поради настаните во Собрание од 27 април. На Петровски, како што неофицијално се дознава му било одземено службеното оружје, а кај него…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock