adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Почна предизборниот молк, утре се гласа за нова локална власт


Оригинален напис: Meta.mk на 13-10-2017.

Од полноќ почна предизборниот молк, во кој до утре во 7 часот, е забранета секаква изборна и партиска пропаганда. Вкупно  1.814.644 гласачи ќе имаат можност утре од 7 до 19 часот да го дадат својот глас за идниот градоначалник и…

0.0000000000000

Многу бели влакна


Оригинален напис: okno.mk/statii на 13-10-2017.

Можеби е време сите да почнеме да ги искажуваме нашите искуства со криминалната банда, наспроти настојчивите манипулатори од типот на рифеншталкине кои сега сакаат да се претстават како некакви „жртви“ на сегашноста. повеќе…

0.0000000000000

Заев: Ајде заедно да ги заокружиме промените во Охрид


Оригинален напис: Meta.mk на 13-10-2017.

Повикувам, ајде заедно да испишеме историја во древниот Охрид. Да го сочуваме градот и да им обезбедиме работни места на младите и живот покрај своите најблиски. Ве повикувам, в недела, масовно да излеземе и да си го сочуваме Охрид, градот…

0.0000000000000

МВР викендов ќе издава лични карти


Оригинален напис: Македонија – А1он на 13-10-2017.

Сите одделенија за управни работи на МВР денеска и утре, на денот на локалните избори, ќе работат и ќе издаваат лични карти на граѓаните. Сите барања за издавање лична карта (оштетена, изгубена или украдена) по законски спроведената постапка, ќе се…

0.0000000000000

Заврши кампањата, од полноќ молк пред неделните локални избори


Оригинален напис: Македонија – А1он на 13-10-2017.

На полноќ заврши изборната кампања за локалните избори што ќе се одржат утре и започна изборниот молк. Денеска, ден пред изборите, своето право на глас можат да го остварат 1.882 лица во казнено-поправните домови и лица кои се во притвор,…

0.0000000000000

Ахмети: Изборите да поминат во мирна атмосфера и демократски


Оригинален напис: Македонија – А1он на 13-10-2017.

Не се сомневам дека и по овие избори ќе бидеме први, изјави претседателот на ДУИ Али Ахмети во интервју за неколку албански портали, апелирајќи денот на изборите да помине во мирна атмосфера и демократски. – Генерално, кампањата беше мирна, а…

0.0000000000000

(ГАЛЕРИЈА) Заев од Охрид: Покажавме дека сме луѓе од збор


Оригинален напис: Фокус на 13-10-2017.

Овие четири месеци од новата Влада покажавме дека сме луѓе од збор, тоа што го ветуваме, тоа и го остваруваме, порача лидерот на СДСМ и премиер, Зоран Заев, од вечерашниот последен митинг од кампањата во Охрид. -Покажавме дека секој ден…

0.0000000000000

Заев: Тилески ќе победи во Охрид кога ќе си го видам тилот


Оригинален напис: Македонија – А1он на 13-10-2017.

Овие четири месеци од новата Влада покажавме дека сме луѓе од збор, тоа што го ветуваме, тоа и го остваруваме. Покажавме дека секој ден е можно нешто да се менува кон подобро и време е и Охрид да се приклучи…

0.0000000000000

Има ли проблем со исплатите на зголемениот минималец и парите за стечајците пред избори?


Оригинален напис: okno.mk/statii на 13-10-2017.

Антикорупциската комисија не ги толкува членовите на законите правно, туку политички. повеќе…

0.0000000000000

Завршен митинг на Беса во Чаир


Оригинален напис: Македонија – А1он на 13-10-2017.

Движењето Беса завршниот митинг пред неделните локални избори, го одржа во скопската населба Чаир, каде кандидатот за градоначалник за оваа општина, Зеќирија Ибрахими, меѓу другото, вети безрезервна поддршка за фудбалскиот клуб Шкупи. – Почитуван фудбалер Ертан. Или ќе го направиме…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock