adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

ВИДЕО: Зеќирија Ибрахими обвини дека во изминатите денови му била нападната приватноста и неговиот личен маил и Фејсбук профил


Оригинален напис: Македонија – А1он на 12-10-2017.

Кандидатот на Движењето БЕСА за Градоначалник на Чаир, Зеќирија Ибрахими денеска на прес-конференција изјави дека во последните денови има напади врз неговата приватност врз неговиот персонален маил и Фејсбул профил.

Последователните напади врз мојата приватност веќе неколку денови продолжуваат од кукавичките шефови на кандидатот на СДСМ-ДУИ за општина Чаир, кои на најподмолен и најнизок начин и со напади од најнечовечките се трудат мојот персонален маил и фејсбук (facebook) да ги држат под контрола злоупотребувајќи секаков вид на законска и правна норма. Овие напади кои понекогаш доаѓат од самиот кандидат, а понекогаш и од неговите шефови, покажуваат само паника и страв која ги зафатила мизерниве, кои ја чувствуваат нашата победа во Чаир на 15 октомври, и одговорноста која треба да ја сносат за нивните деградирачки дела, рече Ибрахими.

Тој изјави дека сите обиди за повредување на неговата приватност биле пријавени во МВР и побара од органите што побрзо да го разгледаат случајот и да бидат казнети сторителите.

– Јас очекувам од тие што ја управуват државата, поточно актуелната власт, што сака да се етикетира како “реформаторска”, да го оправдува овој епитет, истотака ја повикувам и меѓународната заедница во Македонија да го евидентира овој случај и да го има предвид фактот кога овие бескрупулозни луѓе им кокетираат во канцелариите. Тука не е во прашање индивидуата Зеќирија Ибрахими, а помалку Движењето Беса, но на овој начин се ризикува приватноста на граѓаните и се стандардизира уценувањето, рече Ибрахими.

– Почитувани сограѓани, гледате ли колку се кукавици шефовите на мојот противкандидат? Исто како и во делата Орвел или како по примерот на нивниот идеолошки татко, Енвер Хоџа, ако денеска ја оцрнуваат мојата приватност од страв дека ќе ги губат изборите на 15 октомври, тие мислат де со леснотија можат да влезат во приватноста на секој граѓанин албанец. Ова не го направиле ниту Ранковиќ е ниту Милошевиќ, затоа нема да му го дозволиме ова на Заев и Али Ахмети. Затоа, „за стравот лек нема.“ Ако кандидатот на СДСМ-ДУИ сака победа со вакви средства, тој е за жалење. Срамота! Се гледаме на 15 октомври, кога со победата на Движењето БЕСА ќе се ослободи Чаир од овие прислушкувачи и шпиони на нашиот живот, и од урбаната мафија, корупцијата, криминалот и засекогаш шефовите на мојот противкандидат, ќе разберат дека албанците не прифаќаат импонирана волја, а најмалку кандидат “кукла”, заврши Ибрахими.


0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock