adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

(ВИДЕО) Трајановски: Ново сообраќајно поврзување за Аеродром преку изградба на нов мост на реката Вардар


Оригинален напис: Македонија – А1он на 12-10-2017.

Нови и модерни сообраќајни решенија во насока на подобрување на сообраќајот во Скопје е еден од главните приоритети на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ за наредните 4 години.

Едни од капиталните проекти за подобрување на сообраќајот во Скопје е изградбата на нов мост на реката Вардар и поврзување на Аеродром со централното градско подрачје.

Деталите за овој капитален проект денеска на прес-конференција ги соопштија кандидатите за градоначалници на Град Скопје и Општина Аеродром од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“, Коце Трајановски и Ивица Коневски.

– Во моментов жителите на општина Аеродром имаат само две поврзувања со централното градско подрачје, а тоа се булеварите Јане Сандански и Трета Македонска Бригада преку раскрсницата кај Тутунскиот комбинат. Овие две сообраќајни артерии се премалку за да ги задоволат потребите на жителите на Аеродром и секој ден сме сведоци на големи сообраќајни метежи кои што се создаваат.

Во таа насока, еден од приоритетите во овој 4 годишен мандат е изградба на уште едно сообраќајно поврзување на општината Аеродром со повеќе општини, преку изградба на нов мост на реката Вардар. Овој капитален мега проект, кој има проектирана вредност од над 8 милиони евра, предвидуваме изградба на нов мост од булеварот АСНОМ, кај спортската сала „Јане Сандански“ и негово поврзување со улицата „Беласица“ во близина на Скопскиот саем, кое ќе биде со должина од над 1 километар. Со изградбата на оваа нова сообраќајница. Аеродром ќе добие ново поврзување со централното градско подрачје, каде на граѓаните ќе им се зголеми поврзаноста со општините Центар, Чаир и Гази Баба. Со ова сообраќајно решение Аеродром ќе добие нова сообраќајно поврзување и алтернатива, а со тоа ќе се надминат сообраќајните метежи со коишто се соочуваат жителите во моментов.

Во насока на подобрувањето на сообраќајната поврзаноста на жителите на општина Аеродром, во изборната програма на кандидатот за градоначалник за Скопје на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ се предвидени поголем број на проекти, како што е поврзувањето со општина Кисела Вода преку изградбата на улицата „Есенинова“, како и двете поврзување со булеварот „Трета македонска бригада“ преку пробивањата на улиците „Васко Карангелески“ и „Борис Кидрич“.


0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock