adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

(ВИДЕО) Богоев: Масовна политичка мобилизација за победа во Карпош!


Оригинален напис: Македонија – А1он на 12-10-2017.

„Денес, од овде, од урбаната заедница Владо Тасевски, од плочникот кај Млечен ресторан, јас и мојот Тим ве повикуваме на масовна политичка мобилизација, во недела, на 15-ти октомври .

Сите заедно во Карпош, и во Скопје, да ставиме точка на владеењето на урбаната мафија, да ставиме крај на шверцерското носење на Детални урбанистички планови на празници или за време на годишни одмори.

Да ставиме точка и крај на насилничкото уништување на зеленило, паркови и узурпација на општинската администрација од страна на крадоначалникот Стевчо Јакимовски и неговите заштитници и нарачатели, Коце Трајановски и Никола Груевски.

Јас и мојот тим имаме визија и идеја за враќање на животот во Карпош, за изградба на нови паркови, нови реонски базени, пензионерски клубови но и клубови и старт ап центри за младите.

Реконструкција на сите игралишта за спорт, како и одржување и враќање на животот, особено оној маалскиот и мегуѓенерацискиот во општината.

Затоа, уште еднаш, јас и мојот тим ве повикуваме во недела масовно да излезете на гласање и масовно да гласате за бројот 19.

За живот во Карпош, за живот во Скопје.

За општина и за град за сите!“, изјави Стефан Богоев, Кандидат на СДСМ и коалицијата за градоначалник на Општина Карпош.


0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock