where to buy white mountaineering adidas eqt boost 93 17 white mountaineering x adidas eqt 93 17 boost adidas eqt support adv triple black adidas eqt support adv sub green new adidas eqt adv support will release classic green accented color scheme adidas eqt support adv triple black turbo red adidas eqt support adv triple black releases summer adidas eqt support adv triple black available now adidas eqt support adv sub green available now adidas eqt support adv black turbo red adidas eqt support turbo pack adidas eqt adidas debuts springsummer 2017 eqt collection due january 26th adidas eqt adidas originals eqt black pack adidas eqt support black pack adidas originals eqt black pack adidas adds a new boost sole to the eqt support 9317 adidas eqt support 9317 blackpink adidas eqt support adv cool grey

Туфекчиќ: Тарчуловски без срам не реагира и на навредите кон градоначалничката од ВМРО-ДПМНЕ


Оригинален напис: Фокус на 12-10-2017.

Јавноста вчера беше сведок како Јохан Тарчуловски планирал за едни да има, а за други да нема канализација и одвод во општината Кисела Вода, истакна пратеничката од СДСМ, Ивана Туфекчиќ.

– Тој вели дека граѓаните на Црниче и Пржино не ги заслужиле ваквите услуги бидејќи не гласале за ВМРО ДПМНЕ. Од човек кој е познат насилник, осуден за воени злосторства и еден од организаторите на крвавите настани од 27 април, не може ништо друго да се очекува освен дискриминација, омраза и поделби. Видеото докажува дека ВМРО-ДПМНЕ немаат направено ништо ни за Припор, а тоа го признаваат и самите жители кои јавно кажуваат дека претходната власт на ВМРО-ДПМНЕ не сторила ништо за нив – тврди Туфекчиќ.

Според неа, и покрај тоа што граѓаните гласале за ВМРО-ДПМНЕ тие се незадоволни бидејќи ДПМНЕ ги игнорирале нивните потреби.

– Таквиот тренд продолжува и на овие избори, кога Јохан дрско и безобразно ги уценува граѓаните да гласаат за него и неговата партија. Дека Тарчуловски е човек без срам и морал, докажува и тоа што на видеото се гледа како тој не реагира на навредите кон неговата сопартијка Билјана Беличанец – додава пратеничката на СДСМ.

 

 


0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock